משפט אולמרט: השופטים נזפו בפרקליטות

השופטים במשפטו של רה"מ לשעבר מתחו ביקורת על מסמך השאלות ותשובות שהועבר לעדה הדר זלצמן: "איך יצא מסמך כזה?". בעקבות הפרשה ביקש אולמרט מהיועמ"ש לחקור את הפרקליטות

גלעד גרוסמן
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: גדי וינסטוק)

(תוכן מקודם)

פיתוח מהפכני לטיפולי אנטי אייג'ינג בבית יחולל שינוי בעור הפנים שלך

בשיתוף נומייר פלוס
לכתבה המלאה

השופטים במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מתחו בסוף יום הדיונים (חמישי) ביקורת על הפרקליטות, על מסמך השאלות ותשובות שהועבר לעדה הדר זלצמן. השופטים התרעמו על כך שבניגוד לדברי הפרקליטות, המסמך לא הורכב מציטוטים של דברים שאמרה העדה בחקירתה במשטרה, אלא הורכב מפראפרזות של הדברים. "איך יצא מסמך כזה מהפרקליטות", התרעמה נשיאת בית המשפט, השופטת מוסיה ארד.

מוקדם יותר היום דחו השופטים את בקשת ההגנה להפסיק את עדותה של הדר זלצמן, בעקבות מציאת מסמך שהועבר אליה מהפרקליטות, שלטענת ההגנה מוכיח כי תודרכה בעדותה. פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, אמר בדיון כי מדובר בדבר חמור ביותר וביקש לדחות את המשך חקירתה הנגדית של זלצמן, סוכנת נסיעות בחברת ראשונטורס ומי שנחשבת לעדה מרכזית. עוד ביקשה ההגנה שלא להגיש את המסמך לשופטים כדי לאפשר לה זמן לחקור אותו.

פרקליטתו של רה"מ לשעבר, עו"ד נוית נגב, ניסתה להציג לזלצמן הבדלים וחוסר התאמות בין המסמך שנתנה לה הפרקליטות לבין דברים שאמרה בחקירתה במשטרה. בשלב זה ככל הנראה המעמד הכריע את העדה, והיא פרצה בבכי. והשופטת ארד ניסתה להרגיע אותה ואמרה: "את צריכה לזכור שאת בסך הכל עדה, את לא צריכה לבכות".

אתמול הגיש אולמרט ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין תלונה ודרישה לפתוח בחקירה נגד הפרקליטות, בחשד לעבירות של שיבוש מהלכי משפט, הדחה בעדות, הטרדת עד, השפעה לא הוגנת על עד, שימוש לרעה בכוח המשרה ומרמה והפרת אמונים, זאת בעקבות "מסמך שאלות ותשובות" שקיבלה מידי הפרקליטות אחת העדות המרכזיות במשפט "ראשונטורס".

יום לפני כן, לבקשת ההגנה, הופסקה חקירתה הנגדית של הדר זלצמן, עובדת ב"ראשונטורס" ואחת מעדות התביעה המרכזיות במשפט, לאחר שלפרקליטיו של אולמרט נודע כי הפרקליטות הגישה לעדה מסמך של 32 עמודים. המסמך, שהוכן על ידי הפרקליטות, כולל שאלות ותשובות ומתייחס לנושאים השונים במשפט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully