שביתה במערכת המשפט - לא יבוצעו עיקולים

העובדים מוחים על סירוב משרד האוצר להעלות את שכרם של בעלי השכר הנמוך במסגרת המשא ומתן המתנהל בין הגורמים. עד להודעה חדשה לא ייפתחו תיקים ולא יבוצעו עיקולים חדשים

  • בתי המשפט
  • שביתה
גלעד גרוסמן

עובדי מערכת בתי המשפט פתחו הבוקר (שני) בשביתה כללית ללא הגבלת זמן, במחאה על סירוב משרד האוצר להעלות את שכרם של העובדים בעלי השכר הנמוך. בשל השביתה, לא ייפתחו תיקים חדשים בבתי המשפט, לא ייפתחו תיקי מעצרים ולא יבוצעו עיקולים חדשים של בתי המשפט. עם זאת, הדיונים בבתי המשפט יתקיימו כסדרם.

לטענת העובדים וההסתדרות, במשך זמן רב מתנהל משא ומתן עם משרד האוצר והנהלת בתי המשפט במטרה לשפר את מצבם של העובדים בעלי המשכורות הנמוכות בבתי המשפט. בין השאר, דורשים בהסתדרות להגדיל את התוספת הייחודית לבעלי השכר הנמוך וצמצום מספר המשרות החלקיות. לטענתם, חסרים כיום כ-120 תקנים לעובדי מנהלה, וניתן לצמצם את העומס הרב שנוצר בבתי המשפט בשנים האחרונות באמצעות הרחבת היקף המשרה של העובדים החלקיים.

"במשך שבעה חודשים קיימנו ועדות משותפות שהגיעו למסקנות לטפל בנושא של חלקיות המשרה בעיקר אצל הנשים ובנושא העלאת תוספת השכר הנמוך, אולם לצערנו הרב משרד האוצר חזר בו מכל מה שהוסכם", אמר יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי. יו"ר ועד העובדים, דני חסון, הוסיף כי "במשך זמן רב ניסינו לפתור את זה באמצעות מו"מ, אבל לצערנו הרב משרד האוצר והנהלת בתי המשפט התבצרו בעמדותיהם ואינם מתירים לנו שום ברירה".

מדוברות בתי המשפט נמסר בתגובה: "צר לנו שלא הבשיל המו"מ בין שני הצדדים ושעקב השביתה יהיו שיבושים בעבודת המזכירויות". עוד נמסר, שהנהלת בתי המשפט שוקלת לבקש להוציא צווים לחייב עובדים חיוניים לשוב לעבודה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully