בקרוב גם לרמלה יהיה סניף של הקהילה הגאה

לא רק בתל אביב: עמותת תהל"ה תקים בקרוב סניף ברמלה שיסייע להוריהם של חברי הקהילה ההומו-לסבית. "דווקא בלב הסטיגמה הישראלית צריך להשמיע את קולנו"

  • להט"ב
  • רמלה
גיל סימה

בקהילה ההומו-לסבית עוד מתאוששים אמנם אחרי מפגן הכוח של מצעד הגאווה בסוף השבוע, אך נציגיה כבר שוקדים על הפרויקט הבא. עמותת תהל"ה תקים בקרוב סניף חדש ברמלה שיספק שירותים ותמיכה לאוכלוסייה היהודית והערבית הגאה בעיר, אשר לא מצאה עד היום גורם לפנות אליו. בין השאר מספקת העמותה תמיכה להוריהם של בני הקהילה.

"החלטנו שדווקא בלב הסטיגמה הישראלית זה המקום להגיע ולהשמיע את קולנו", אמרה אורי שניר החברה בעמותה, אשר מתוקף תפקידה כעובדת סוציאלית מכירה את הקולות המגיעים משולי תל אביב.

עבור שניר מדובר באתגר של ממש: "הגיע הזמן לבוא ולסייע להורים החיים בחברה סטיגמטית, אשר עבורם המחשבה שהילד יבוא ויאמר להם: 'יצאתי מהארון' היא מאד לא נוחה". לדבריה, בחברה הערבית המצב קשה עוד יותר. "זוהי חברה שמרנית מאוד. המצב שם הרבה יותר מסובך וקשה לתאר את תגובתו של האב, כאשר יום אחד יספר לו בנו שהוא הומו".

פיגוע הירי הרצחני אשר אירע לפני עשרה חודשים במועדון הבר נוער בת"א מדרבן את שניר בהקמה של עוד ועוד סניפים, כשלדבריה "הרצח לימד אותנו שאחריות חברתית חשובה הרבה יותר במקום בו השנאה קיימת. אותי לפחות זה הוציא מהאדישות".

בעמותה מציינים כי הם קשובים לפניותיהם של ההורים בטלפון: 09-8855822

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully