טיפול התנהגותי לחתולים

חתולה בולמית

מה עושים עם חתולה שלא אוכלת הכל מהצלחת? המומחיות שלנו לטיפול התנהגותי לחתולים עושות "אווירון"

ריבי מאיר וריני-חביב עמירן

אני מאכילה את כל חתולי הרחוב בחצר הבית שלי, ואף אימצתי אחד מהם. כל חתולי הרחוב מסתדרים בינם לבין עצמם, אך יש רק חתול אחד שמטיל טרור על כל שאר החתולים. הוא בייחוד מציק לחתול שאימצתי ופצע אותו כבר כמה פעמים קשה. מה עושים?

כל הכבוד על האכלת החתולים ברחוב – זה מעשה חשוב מאד, ויחד עם זאת , לעקר ולסרס את כולם. זו למעשה הפעולה המהותית ביותר למען חייהם של החתולים ברחוב, בנוסף למתן אוכל ומים באופן קבוע.

החתול שאת מציינת, אשר "מטיל טרור...", עושה זאת מסיבות טבעיות ומובנות לחלוטין והביני ברגע שתדאגי לסרס אותו וגם לתת לו לאכול ולשתות עם כל החבורה המצב יירגע וזה הפתרון היחיד כדי לדאוג לקבוצה.

חתולים שהם לא מסורסים הופכים להיות אלימים ביותר, וזה כאמור באופן טבעי – כדי להגן על הטריטוריה שלהם ולהרחיק כל זכר אחר למען הדורות הבאים. אנא, אל תכעסי על החתול הזה הוא אומלל מעצם מעשיו שלו עצמו וזקוק לכל עזרה! דעי, סירוס של החתול הזה פלוס עיקורים וסירוסים לכולם פשוט יפתור את כל בעיות האלימות והאגרסיה וכמובן יביא לכך שלא יהיו גורים נוספים בלי סוף וכל הכרוך בזיווגים, המלטות וכדומה.

רשויות רבות בארץ מעקרות ומסרסות בחינם (כולל הלכידה הדרושה והחזרת החתולים לאזור בו הם חיים עוד לפני העיקור/סירוס). יש גם וטרינרים פרטיים שעושים זאת במחירים מוזלים ביותר וכמובן במרפאות עיקורים של עמותות שונות בכל רחבי הארץ. מצורף כאן גם המדריך לטיפול נכון בחתולים ברחוב. בהצלחה!

עוד בוואלה!

אחרי הטראומה מלבנון הוא לא רצה לצאת מהבית. עכשיו הוא מופיע על במה

לכתבה המלאה

יש לי שני חתולים בבית (אח ואחות) בני 10 בערך. אני מאכיל אותם כבר הרבה שנים בקטלי.

צורת האכילה שאת מציינת היא די רגילה אצל חתולים. יחד עם זאת, דאג לעקוב אחרי הרגלי האכילה של החתולה שלך וראה האם הם השתנו והאם היא גם מזילה קצת רוק מהפה או צועקת בעת האכילה.

בכל מקרה, חשוב להתייעץ עם וטרינר המתמחה בטיפול בחתולים – ייתכן והחתולה סובלת מבעיה כלשהי בפה או בחניכיים וזה די נפוץ אצל חתולים בוגרים בסביבות גילם של החתולים שלך.

חוץ מזה – מומלץ ביותר לעבור בהדרגה למזון איכותי הרבה יותר, זה המסומן בתואר סופר פרימיום. ישנם היום בשוק הישראלי מזונות מתקדמים מאד ותוכלי לדעת זאת עפ"י הרשום על האריזה. תמיד קנו אריזות קטנות בסביבות 1 ק"ג פלוס ולא יותר, לשמירה על איכות וטריות. המרכיב הראשון חייב להיות עוף או דגים (לא קמח עוף וכדומה, אלא עוף בלבד) ורמת החלבון כ- 40%. מזונות אשר על התווית שלהם רשום כך הם המובילים והטובים ביותר לחתולים . בנוסף, שימורים איכותיים זה גם מעולה כמובן וכיף גדול לגוון לחתולים עם קופסא ביום. בהצלחה וכל טוב!

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully