פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מסגד הושחת בצפון: "הערבים יגנו על עצמם"

   כתובות של "תג מחיר", מיועד להריסה" וסיסמאות נגד האוכלוסיה הערבית, רוססו הלילה על מסגד איבטאן שבאזור עמק זבולון. ח"כ א-סנע: "מדובר בהשתוללות של מיליציות ימניות. אם לא יעשו דבר, הציבור הערבי יאלץ להגן על עצמו"

   אלמונים ריססו במהלך הלילה (רביעי) סיסמאות על מסגד איבטאן שבאזור עמק זבולון, ביניהן "תג מחיר", "מיועד להריסה" וסיסמאות נוספות נגד האוכלוסיה הערבית.

   יו"ר ועד הכפר איבטין סאלח עמריה אמר לוואלה! חדשות כי סמוך לשעה 2:30 לפנות בוקר הבחינו תושבים בשלושה בני נוער חרדים בגילאי 16-18. לשאלת התושבים לפשר מעשיהם טענו שהם מישוב רכסים ומחפשים אחר כלב שחור שאבד להם. הבוקר נתגלו כתובות נאצה בכמה מקומות וביניהם גם על קיר מסגד. עמריה אמר כי "מה שנכתב פוגע קודם כל במי שכתב זאת. זה מראה שאנשים אינם מעריכים את המקומות הקדושים לאחרים. אנו חוששים פיזית והדבר לא רק מרגיז". הוא ציין כי ב-1988 הציתו אלמונים את המסגד בכפר ולפני כשנה הושחתו קברים בבית הקברות של הכפר.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   במשטרת זבולון מעריכים כי יהודים המזוהים עם הימין ביצעו את המעשה (צילומים: באדיבות אתר בוקרא)

   במשטרת זבולון מעריכים כי יהודים המזוהים עם הימין ביצעו את המעשה ועד כה טרם נעצרו חשודים. ח"כ טלב א-סנע (רע"מ-תע"ל) הזהיר מפני "השתוללות המיליציות הימניות, שגדלו על ביצות הכיבוש בגדה המערבית" והוסיף כי "במידה שגופי אכיפת החוק יגלו אוזלת יד ולא יספקו הגנה לציבור הערבי, הוא יאלץ להגן על עצמו". ח"כ א-סנע הזהיר עוד מפני אווירת ה"עליהום" שקיימת בציבור הישראלי נגד הערבים וטען כי היא "מוזנת על ידי מפלגות ועסקנים פוליטים פשיסטים, המסכנים את הדו-קיום העדין במדינה".

   האירועים האלימים הללו מתווספים לאיומים המפורשים שנשלחים בימים האחרונים כלפי חברי כנסת ערבים. אתמול היה זה ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) שקיבל מכתב "פולסא דנורא" הכתוב בשפה האנגלית מארגון המכונה "The pulsa di Nura". בין היתר נכתב כי "בשל עמדותיך המורעלות נגד ישראל והציונות, הוציאה הנהלת הארגון פולסא דנורא נגדך. נשארו לך 180 יום לחיות. מותך יהיה פתאומי ואכזרי, מלווה בסבל רב. זה הזמן שתכין צוואתך".

   עדכון ראשון 9:35

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   לדברי ח"כ א-סנע, "יש אווירת עליהום בציבור הישראלי נגד הערבים"