כנסת בירוק: יום איכות הסביבה במשכן

הכנסת ייחדה שלל אירועים לציון "יום הסביבה". במהלך הדיונים הביעו המשתתפים את הצורך לשים בעדיפות עליונה את ההגנה על הציבור מפני סיכוני הסביבה

אריאל נוי

השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת וחיים וסביבה – ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל קיימו אתמול (רביעי) את "יום הסביבה בכנסת" המתקיים מדי שנה בתחילת חודש יוני.
במסגרת היום נערכו דיונים פרלמנטרים במגוון נושאים סביבתיים בשבע ועדות, בכינוסי שדולות פרלמנטריות ובמליאת הכנסת. עשרות ראשי ארגונים ומאות פעילים מארגוני הסביבה מכל הארץ עלו לירושלים, והפגינו נוכחות ירוקה מרשימה במסדרונות הכנסת.

בדיון בוועדת הכספים בנושא השקעות אחראיות, אמר נאור ירושלמי, מנכ"ל חיים וסביבה, כי הן המחוקקים והן המגזר העסקי צריכים לשים בעדיפות עליונה את ההגנה על הציבור מפני סיכונים הנובעים מפגיעה בסביבה – הן סיכונים בריאותיים והן סכנה לפגיעה בחסכונות הציבור, ושקעים בחברות הפוגעות בסביבה באמצעות קרנות הפנסיה שלהם. "קריסתה של חברת BP ושל כספי המשקיעים בה צריכה לשמש אור אזהרה גם לשוק החיסכון לטווח ארוך בישראל", אמר ירושלמי.

ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, אמר בדיון כי כיום אין ספק לגבי חשיבותו של הנושא הסביבתי ומקומו המרכזי בשיח הישראלי בכלל, ובקרב מקבלי החלטות בכנסת בפרט.
בדיון בנושא הרפורמה בתכנון אמרה ח"כ ציפי לבני, יו"ר האופוזיציה, כי אסור לדחות את העיסוק בנושאים סביבתיים וחברתיים בגלל הדחיפות של נושאי ביטחון, ושניהם חיוניים לקיומנו.

במרכז סדר היום של יום הסביבה בכנסת עמדו שני דיוני שדולות מיוחדים. הדיון הראשון, של השדולה החברתית-סביבתית בכנסת בראשות חברי הכנסת דב חנין וניצן הורוביץ, בשיתוף השדולה למאבק בשחיתות בראשות ח"כ אריה אלדד, הוקדש לחשיבות המבנה של מערכת התכנון ועבודתה, וסכנות השחיתות המאיימות עליה לנוכח הרפורמה המוצעת במערכת התכנון. הדיון השני של השדולה הסביבתית-חברתית בשיתוף השדולה לקידום התחבורה הציבורית בראשות ח"כ יריב לוין, עסק בנושא התחבורה הציבורית במטרופולינים בישראל, בהשתתפות השר להגנת הסביבה גלעד ארדן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully