השרים אישרו: תיאסר אפליית הומואים בביה"ס

ועדת השרים לחקיקה אישרה הצעת חוק לאסור על מוסדות חינוך להפלות תלמידים על רקע נטייה מינית. ההצעה טעונה עדיין אישור של הכנסת. ח"כ ניצן הורוביץ: "זה צעד חשוב לקראת קבלה ושוויון מלא של הקהילה הגאה במערכת החינוך"

פנחס וולף וגיל סימה

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת שר החינוך גדעון סער להוסיף את הצעת החוק לאיסור אפליה על רקע נטייה מינית לחוק זכויות התלמיד. השר סער הגיש את הצעתו במסגרת דיון של הוועדה על הצעת החוק לאיסור האפליה, שהוגשה על ידי ח"כ דב חנין (חד"ש) וחיים אורון (מרצ). לדברי משרד החינוך, המשרד נרתם לרעיון ומסייע לילדים בחינוך לסובלנות.

"כדי למנוע אלימות הומופובית בחברה, חייבים למנוע אותה קודם כל במערכת החינוך", אמר חנין כאשר הגיש את הצעת החוק לוועדה. "חשוב לשלוח מסר ברור לפיו תלמידים להט"בים (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים) הם שווים לחלוטין בזכויותיהם לכל תלמיד אחר. מסר זה חשוב הן כדי לבער את האלימות ההומופובית המילולית והפיזית ממוסדות החינוך, והן כדי להתמודד עם תופעת הנשירה של תלמידים אלו ממערכת החינוך. אני קורא לוועדת השרים ולחברי הכנסת לצאת בהצהרה ברורה לפיה אפליה והומופוביה אין מקומן בישראל ובמערכת החינוך", אמר.

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) אמר לאחר אישור הצעת החוק בוועדה כי "זהו צעד חשוב לקראת קבלה ושוויון מלא של הקהילה הגאה במערכת החינוך, ודרכה לשוויון אזרחי. אנו צועדים בקצב לקראת הענקת מלוא הזכויות לקהילה הגאה בישראל, אך הדרך לשם עוד ארוכה".

חנין יזם את הצעת החוק נוכח התגברות מקרי האלימות נגד הומואים. ביניהם הרצח במועדון "בר הנוער" באוגוסט האחרון, בו נרצחו ניר כץ וליז טרובישי. ארגון המורים העל יסודיים, מועצת התלמידים הארצית, אגודת ההומואים הלסביות והטרנסג'נדרים בישראל וארגון הנוער הגאה הביעו את תמיכתם בהצעת החוק.

מנתוני מחקר שערך ארגון הנוער הגאה, מתברר כי 65% מהתלמידים הלהט"בים נחשפו לאלימות מילולית הומופובית מצד "רוב התלמידים" או "חלק מהתלמידים". 55% מהתלמידים ציינו כי המורים אינם מגיבים לאלימות מילולית הומופובית, ו-23% ציינו כי נחשפו להתבטאויות הומופוביות מצד המורים בעצמם. רק 5% מהתלמידים הלהט"בים מרגישים "מאוד נוח" לדבר עם מוריהם על נטייתם המינית או זהותם המגדרית. אחד מכל שלושה תלמידים להט"בים חווה הטרדה מינית בשל זהותו, ואחד מכל חמישה חווה אלימות פיזית. 36% ציינו שהם חשים חוסר ביטחון בבית הספר בשל זהותם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully