המשט לעזה

דיווחים סותרים לגבי מועד יציאת המשט לעזה

בלבול ושינויים בלוחות הזמנים מלווים את ההפלגה של משט המחאה לרצועה. בעוד הבוקר דיווחה אחת ממארגנות המסע כי הספינות הרימו עוגן, לאחר מספר שעות התברר כי הן עדיין בנמל באזור קפריסין

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים
30/05/2010
רויטרס

(צילום: רויטרס, עריכת וידאו :גדי וינסטוק)

דיווחים סותרים ושינויים בלוח הזמנים מלווים את יציאתן של הספינות ב"משט לשבירת המצור על עזה". היציאה הראשונית נקבעה ליום שישי האחרון, אלא ששורה של עיכובים, תקלות מסתוריות במספר ספינות ומכשולים ביורוקטיים שעמדו בפני מארגניו, גרמו לדחיות חוזרות ונשנות בהפלגה.

אמש (שבת) דווח כי לאחר דחייה ראשונה של 24 שעות, נדחתה הרמת העוגן ביממה נוספת וכי מועד היציאה נקבע שוב להיום בשעות הבוקר. אלא שמאז מתרבים הדיווחים בתקשורת הישראלית והעולמית וכן בסוכנויות הידיעות על יציאתו כביכול של המשט לדרכו. בשעות הצהריים התקבל דיווח מפי גרטה ברלין, אחת ממארגני המשט וחברה ב"תנועה לשחרור עזה", לפיו הספינות יצאו הבוקר מנקודת המפגש באי קפריסין. אלא שהן השידור החי מהספינות והן דיווחים של אנשים אחרים על סיפון האניות הוכיחו אחרת.

גם מארגני המשט וגם הרשויות בישראל מבינים את הפוטנציאל התדמיתי הרב שהמשט עצמו מהווה, ולכן מארגניו מעוניינים להגיע לנקודת הכניסה למים הטריטוריאליים של ישראל אל מול חופי עזה במהלך שעות היום, כשאפשרויות הצילום נוחות יותר.

ראמי עבדו, אחד ממארגני המשט, אמר בשיחה עם וואלה! חדשות, כי המשט צפוי להגיע לנקודת הכניסה למים הטריטוריאליים של ישראל מול חופי עזה במהלך הלילה שבין יום ראשון ליום שני ובתחילת שעות האור של יום שני בכוונתם לנוע לכיוון הרצועה. אולם על רקע אי הוודאות המלווה את ההפלגה, ישנה המלצה אחת ראויה – הישארו מעודכנים.

  • משט לעזה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully