חשדות לשחיתות בענף הנדל"ן

אולמרט שוב נחקר בפרשת הולילנד

רה"מ לשעבר התייצב הבוקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה לחקירתו השנייה על מעורבותו לכאורה בפרויקט הנדל"ן בירושלים. לפי החשד, הוא קיבל שוחד של למעלה ממיליון שקל כדי לקדם את הפרויקט

גלעד גרוסמן
30/05/2010

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התייצב הבוקר (ראשון) במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד, לחקירתו השנייה בפרשת "הולילנד". לפי החשד, בעת שכיהן כראש עיריית ירושלים קיבל אולמרט שוחד של למעלה ממיליון שקלים כדי לקדם את פרויקט הנדל"ן. הוא גם חשוד בעבירות של מרמה והפרת אמונים והלבנת הון.

בחקירתו גם יתושאל אולמרט בנושא חלקו בפרויקט צוק מנרה וקרקעות המלח. כמו כן, ייבדק האם הוא קיבל שוחד כדי לקדם אישורים להרחבת הבנייה, הן בתקופת כהונתו כראש עיריית ירושלים והן כשר התעשייה, המסחר והתעסוקה. במשטרה צפוי אולמרט לאמת את המידע שנמסר מעד המדינה בפרשה. לאחר החקירה הראשונה אמר יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, כי ראש הממשלה לשעבר לא הופתע מהשאלות והשיב על כולן.

עוד ציין דן כי אולמרט שוחרר ללא תנאים מגבילים, מלבד העובדה שנאסר עליו להיות בקשר עם המעורבים האחרים בפרשה. למרות זאת, אולמרט נצפה לאחר חקירתו בחתונתה של בתו של אריה דרעי, כשהוא משוחח עם מספר מהמעורבים בפרשה, ביניהם ראש לשכתו לשעבר שולה זקן. במשטרה סירבו להתייחס באופן רשמי לנושא, אך מסתמן כי לא תיפתח חקירה בחשד שאולמרט הפר את האיסור לקיום כל קשר עם יתר המעורבים בפרשת "הולילנד". זאת מאחר שהשיחה בין המעורבים התקיימה במסגרת אירוע חברתי, אליו הוזמנו כולם ולא נמשכה זמן רב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully