אתיופיה: ראש הממשלה זכה בכהונה נוספת

ראש ממשלת אתיופיה, המכהן בתפקידו ב-19 השנים האחרונות, זכה בניצחון מוחץ בבחירות במדינה. באופוזיציה טוענים שבבחירות היו זיופים רבים. "אין סיבה שנקבל את התוצאות"

טליה שחר
25/05/2010

ראש הממשלה הוותיק של אתיופיה חגג היום (שלישי) את ניצחונו בבחירות במדינה, על רקע תלונות למערכת בחירות לא הוגנת. במהלך עצרת ניצחון מול עשרות אלפים מתומכיו בעיר הבירה אדיס אבבה ביקש מלס זנאווי ממדינות זרות לכבד את ניצחונו, ואמר, "ההצבעה של העם לא תבוטל על ידי כוחות זרים". מלס הוסיף כי הוא יתייעץ עם האופוזיציה בנושאים בעלי חשיבות לאומית.

במקביל, משלחת משקיפים מטעם האיחוד האירופי מסרה היום כי הבחירות לוו בדיווחים על אלימות ואיומים, אך אין פירוש הדבר כי התוצאות אינן תקפות. לדברי המשקיף הראשי, מערכת הבחירות לא עמדה במספר סטנדרטים בינלאומיים.

מנהיג קואליציית מפלגות האופוזיציה, מררה גודינה, אמר כי מפלגתו שוקלת לנקוט בצעדים נגד זנאווי. "אני לא רואה שום סיבה למה עלינו לקבל את התוצאות, שהיו מזויפות לחלוטין". כ-200 בני אדם נהרגו ב-2005 במהומות שפרצו לאחר שהאופוזיציה, שזכתה לקולות רבים, האשימה את מפלגתו של מלס בזיופים.

זנאווי שולט במדינה מאז סיום המשטר הצבאי ב-1991. הוא נחשב לבן בריתה של ארצות הברית במאבק נגד מוסלמים קיצונים בסומליה השכנה.

  • אתיופיה
  • מלס זנאווי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully