הסיע נערים בבגאז' וטען: מיהרתי לפני שבת

יאיר מוכתרי הורשע בנהיגה מסוכנת לאחר שהודה כי הסיע שני נערים בתא המטען. הנהג הסביר כי עשה זאת מכיוון שמיהר להסיע קבוצת נערים לפני כניסת השבת ולא נשאר מקום ברכבו

גלעד גרוסמן
24/05/2010

בית המשפט לתעבורה בירושלים גזר היום (שני) קנס של 2,000 שקל ושלילת רישיון למשך שנה על יאיר מוכתרי, שהורשע בעבירה של נהיגה בקלות ראש, לאחר שהסיע שני נערים בני 18 בתא המטען של רכבו.

מוכתרי הודה במעשה, והסביר שעשה זאת מכיוון שהוא שומר שבת, ומיהר להגיע אל יעדו. "זה היה יום שישי לפני כניסת שבת. היינו צריכים לנסוע אל מחוץ לעיר, ולא היה לי זמן לעשות שתי נגלות. התכוונתי להוריד את הנוסעים מעבר למחסום. אני מבין שעשיתי מעשה חמור. זה בגלל שאני שומר שבת. זה היה רק חמש דקות נסיעה. הם לא יכלו להיחנק בבגאז'", אמר לשופטת. "הבגאז' לא אטום לגמרי, יש אוויר".

התובעת, עו"ד הדס קצב, אמרה בדיון כי רק בדרך נס לא נגרמו תוצאות חמורות יותר. "מצטיירת תמונה של נהג אשר הוראות החוק אינן נר לרגליו", הוסיפה, וביקשה לגזור עליו פסילה ממושכת שתמחיש את חומרת המעשה ותהווה עונש מרתיע.

"מדובר בתא מטען ממש מן הסוג שאין בו אוויר או חמצן ומן הסוג שבו מובילים סחורות ולא בני אדם", כתבה השופטת שרון לארי-בבלי בגזר הדין. "נימוקיו של הנאשם, לפיהם בשל כניסת השבת לא היה לו זמן, אינם מקובלים עליי וזאת בלשון המעטה. הנאשם הוא אב לילדים ומאדם אשר אחריותם של שני קטינים מוטלת על כתפיו, מצפה הייתי שיפעיל מחשבה ושיקול דעת ולא יסיע שני נערים בתוך תא מטען ולו גם בנסיעה בת חמש דקות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully