"דברי הרב שפירא - קריאה ל'תג מחיר'"

גורם ביטחוני בכיר אמר כי הרב שפירא בדבריו "נותן לתלמידיו גושפנקה רשמית לפגוע בפלסטינים ובאנשי כוחות הביטחון". מזכ"ל שלום עכשיו: "בישיבה מעודדים פוגרומים בפלסטינים"

17/05/2010

גורם ביטחוני בכיר הגיב הבוקר (שני) לדברים שאמר אתמול ראש ישיבת 'עוד יוסף חי' ביצהר הרב יצחק שפירא לפיהם אם תיפגע גבעה אחת ביהודה ושומרון, על הגבעה שלצדה להגיב". לדברי הקצין הבכיר, "דברי הרב שפירא אמש בפני תלמידיו הם אישור מפורש וברור לתג מחיר. אי אפשר לפרש את דברי שפירא בצורה אחרת. הוא נותן לתלמידיו גושפנקה רשמית לפגוע בפלסטינים ובאנשי כוחות הביטחון וזאת באופן מפורש מעל בימת הישיבה", אמר הגורם לוואלה! חדשות. הקצין הבכיר אמר עוד כי הדבר מדגיש את צורת החינוך, לכאורה, בישיבה זו.

מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר הודיע כי יפנה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדרישה לפתוח חקירה נגד הרב שפירא בחשד להסתה לאלימות בעקבות דבריו אמש בישיבת עוד יוסף חי. "לא צריך להיות בלש גדול על מנת להבין כי בישיבה מעודדים פוגרומים בפלסטינים ופגיעה בחיילי צה"ל", אמר אופנהיימר.

אתמול פורסם כי ראש ישיבת 'עוד יוסף חי' ביצהר הרב יצחק שפירא נשא דברים בישיבה במהלכם אמר כי אם תיפגע גבעה אחת ביהודה ושומרון, על הגבעה שלצידה להגיב.האירוע נערך בעקבות צו ההריסה שהוצא לישיבה לפני שבוע על ידי המנהל האזרחי, תחת הכותרת "כולנו נלחמים יחד במדיניות ההקפאה והגירוש". במהלך האירוע אמר הרב שפירא, כי אין מדובר ב"תג מחיר" אלא בערבות הדדית. "לא ייתכן שבאים לתקוף גבעה אחת, והגבעה או היישוב שלידה יישן. צריכה להיות פעולה משותפת על כל גבעה ביהודה ושומרון. בכל יהודה ושומרון צריכה להיות תגובה לפי העניין", אמר.

הרב שפירא, הנחשב לאחד הרבנים הקיצוניים בימין, המשיך ואמר כי "איננו מנהלים מסע הפחדה או מאזן אימה, אלא מנהלים איכפתיות של יהודים אחד לשני. לא רק ביהודה ושומרון צריכה להיות ערבות הדדית, אלא גם בירושלים, בגליל ובנגב. בכל מקום צריכה להיות ערבות הדדית, וכשנפגע מישהו במקום אחד, צריכה להיות תגובה בכל מקום. אין פה תג מחיר, זה הכל פחד של אנשים שמנסים להרע לנו, והם נבהלים מהתגובה שהציבור הבריא מגיב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully