"תא"ל תמיר הודח, אך את הרב פרץ משאירים"

אמו של חייל שנהרג ב"אסון הכבל" זועמת על תשובת המדינה לבג"ץ על העתירה נגד מינויו של רפי פרץ לרבצ"ר. לדבריה, "הרמטכ"ל הדיח את פארס ותמיר על בעיות ערכיות, אבל האדם שהפקיר את הילדים שלנו הכי ערכי בצה"ל?"

09/05/2010

לאה צוריאנו, אמו של גיל צוריאנו שנהרג ב"אסון הכבל" ב-1992, הגיבה הערב (ראשון) בזעם על תשובת המדינה לבג"ץ על העתירה שהיא והאם השכולה מאיה נוסבאום הגישו נגד מינויו של הרב רפי פרץ לרב הצבאי הראשי. לדבריה, "צה"ל ממשיך לשקר על מנת להכשיר את מינויו של פרץ, אבל הצביעות של צה"ל תמוהה. הרמטכ"ל הדיח את עימאד פארס ואת צ'יקו תמיר מהצבא על בעיות של ערכיות, אבל פתאום רפי פרץ, שהפקיר את הילדים שלנו, הוא האדם הכי ערכי בצה"ל?".

צוריאנו אמרה עוד כי "מעולם לא רדפנו את פרץ, מכיוון שהוא המשיך בחייו הפרטיים ולא נשא שום תפקיד שקשור למשפחות שכולות, אבל מרגע שהוא מקבל תפקיד שאמור לגלם את הערכיות והמוסר בצה"ל, לא ייתכן שאדם כמוהו, יקבל את התפקיד".

צוריאנו חזרה ואמרה כי "צה"ל ממשיך לטייח את הפרשה, ובמקום לתקן עיוותים ולרדת מהעץ של המינוי הוא ממשיך לכסות את הטעויות של פרץ, שאף שעברו השנים, אנחנו עדיין מתהלכים בהרגשה שאילולא נהג פרץ כמו שהיה צריך להתנהג, לפחות אחד הבנים היה היום בחיים".

"ראוי ומתאים למלא התפקיד"

בתשובה שהגישה היום הפרקליטות לבג"ץ נכתב כי "הרב רפי פרץ הינו האיש הראוי והמתאים למלא את תפקיד הרב הצבאי הראשי". האמהות השכולות טענו בעתירתן, כי התנהלותו של פרץ באירוע הופכת אותו לבלתי ראוי לתפקיד הרב הצבאי הראשי.

בתגובת המדינה נכתב עוד כי מועמדותו של פרץ נשקלה ביסודיות על ידי כלל הדרגים המקצועיים והפיקודיים בצה"ל, ונמצא כי הוא ראוי למלא תפקיד זה לאור כישוריו, תרומתו לביטחון המדינה ולחברה ועברו הצבאי, המקצועי והערכי.

בתגובת המדינה מצוין שפרץ לא הורשע באף עבירה ולא הועמד לדין משמעתי בקשר לחלקו בפרשת "אסון הכבל" וכי הוועדה שחקרה את הנושא אף לא המליצה לעכב או למנוע את קידומו בצה"ל. עוד צוין כי ועדת וינוגרד, שבחנה את "אסון הכבל", הגישה את ממצאיה לפני 13 שנים וחלף זמן לערער על החלטותיה וכי לכן אין מקום להוציא צו ביניים שימנע את כניסתו של הרב פרץ לתפקיד.

בתגובה גם נכתב כי בעתירתן של האמהות אין התייחסות לעצם ההחלטה למנות את פרץ לתפקיד הרבצ"ר וכי כל בקשתם נועדה להכשיר את הקרקע לעתיר מסוג זה ואין להיענות לכך. עוד נכתב כי מדובר ב"החלטת סבירה שאינה מצדיקה את התערבות בית המשפט".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully