פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הערכה: האש בכרמל הוצתה כחלק ממאבק הדרוזים

   צוותי כיבוי השתלטו בתום שש שעות על האש שהשתוללה בהר שוקק בכרמל. בשירותי הכבאות מעריכים כי ההצתה קשורה למחאת הדרוזים על הנחת צינור הגז סמוך לכביש 70

   כבאי חיפה השתלטו אחר הצהריים (רביעי) על הדליקה הגדולה שפרצה בהר שוקק שבכרמל. לאחר שש שעות של מאמץ מרוכז בשטח, שבו נטלו חלק 17 צוותי כיבוי, מגובים בשבעה מטוסים ריסוס, הצליחו הכבאים להשתלט על האש. אולם, המחיר שגבתה האש היה גבוה במיוחד: כ-200 דונם של חורש עלו באש.

   משירותי הכבאות בחיפה נמסר לוואלה! חדשות, כי במקביל לדליקה הגדולה בהר שוקק, התפשטה אש במוקד נוסף, סמוך למוחרקה. עוד אומרים בשירותי הכבאות, כי הדליקה פרצה כתוצאה מהצתה מכוונת, וכי ייתכן שהיא קשורה למחאת הדרוזים שהחלה אתמול סמוך לדליית אל כרמל. רשף חזי לוי אמר, כי "ככל הנראה מדובר בהצתות על רקע מאבקים של הדרוזים נגד הנחת צינור הגז על שטחיהם".

   אתמול נפצעו שישה שוטרים במהלך עימותים קשים בין מפגינים דרוזים לכוחות המשטרה סמוך ליקנעם. העימותים פרצו לאחר שהדרוזים הביעו התנגדות להנחת צינור גז תת קרקעי באדמות שלטענותיהם נמצאות בשטח שלהם. במהלך ההפגנות נעצרו שלושה בני אדם, וכביש מספר 70 נסגר לתנועה לסירוגין.