"רפי וייצמן - האחרון ברשימה של רוזנשטיין"

ס' עד המדינה בפרשת הרצח המשולש בחוף שלדג ב-2001 העיד במשפטו של יורם פיניאן החשוד בסיוע לרצח. ס' העיד כי נכח בשיחה בה דובר על רצח וייצמן שנורה למוות בחוף שלדג

  • זאב רוזנשטיין
  • רצח
עידן אבני
יח"צ - חד פעמי

(צילום: שינאווי בכר, עריכת וידאו: יאיר דניאל)

עוד בוואלה!

בשל ביקוש גובר לטיפול בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה

ס', עד המדינה בפרשת הרצח המשולש בחוף שלדג שבכינרת, אשר אירע בשנת 2001, הגיע היום (רביעי) תחת אבטחה כבדה של עשרות שוטרי יס"מ ובלשים לבית המשפט המחוזי בנצרת כדי למסור בפעם הראשונה את עדותו במשפטו של העבריין יורם פיניאן. בפרשה מואשם גם זאב רוזנשטיין ברצח ובסיוע לרצח.

פיניאן מואשם בסיוע לרצח המשולש, בו נורו למוות העבריינים רפי וייצמן, דוד בן מרגי ושרון מוסאי וכן ברציחתו של אייל שטרית, אחד החשודים בביצוע הרצח. בנוסף מואשם פיניאן כי ניסה לרצוח את ס' העד המרכזי. על פי כתב האישום פיניאן אמור היה לשמש כנהג המילוט ברצח המשולש אך נלחץ לאחר שקיבל דו"ח משוטר תנועה ונמלט טרם ביצוע הרצח. לאחר מכן הסתכסך עם שטרית על סכום הכסף המגיע לו בעבור עבודתו ובעקבות כך רצח את שטרית.

ס' סיפר בעדותו על שיחה בה היה נוכח בה נכחו גם גיא וברמן ואייל שטרית, מקורביו של רוזנשטיין. בשיחה שעניינה היה הסכסוך עם רפי וייצמן אמר וברמן בזלזול "מי זה רפי וייצמן? האחרון שנשאר לזאביק ברשימה של השלושה שרצו לפגוע בו? זאביק משלם עליו 100 אלף דולר". על פי החשד לזאב רוזנשטיין נשאר חשבון פתוח עם רפי וייצמן לאחר שחמש שנים קודם לכן שיתף פעולה עם שניים נוספים בניסיון ההתנקשות בו .

עוד העיד ס' כי לאחר הרצח בחוף שלדג היה עד לפגישה בדירה בגבעתיים בין גיא וברמן לאייל שטרית במהלכה וברמן מסר לשטרית תיק ובתוכו כסף עבור ביצוע הרצח. לדברי ס' וברמן אמר "זה הכסף מזאביק. המניאק הקמצן הזה נתן לי רק 2,000 דולר". בהמשך סיפר כי שאל את שטרית מדוע מלבד וייצמן נרצחו באותו מקרה גם בן מרגי ומוסאי וכי נמסר לו שהיה בלגן בחוף ולכן הם נרצחו.

ס' סיפר עוד בעדותו על עברו בעולם הפשע ועל פשעים נוספים אליהם היה שותף. סנגורו של פיניאן, עורך הדין בני נהרי הטיל ספק באמינותו של העד ואמר כי "זועקת השאלה איך אפשר להפוך עד כזה לעד מדינה. עד עכשיו הוא סיפר על מעלליו ועל כישוריו ביבוא סמים. יש לנו חומר רב שמצביע שלא רק שהנאשם חף מפשע אלא כי יש ראיות מוצקות לכך שהרוצח נמצא באולם וזה לא הנאשם והמבין יבין".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully