מאסר עולם לרוצחי מאבטח "חצי חינם" בחולון

שמעון לוי ושמעון והבה שדדו ב-2007 את סניף "חצי חינם" בחולון. במהלך השוד ירו והרגו את המאבטח יום טוב דואק. אלמנת המאבטח: "אין נחמה בגזר הדין, אך מדובר בסגירת מעגל"

  • רצח
גלעד גרוסמן
עוז מרון

(צילום: עוז מרון, עריכת וידאו: גדי וינסטוק)

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבים? זו האמת

לכתבה המלאה

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שלישי) מאסר עולם וחמש שנות מאסר נוספות על שמעון לוי ומאסר עולם ושש שנות מאסר נוספות על שמעון והבה. השניים הורשעו ברצח המאבטח יום טוב דואק במהלך שוד בסניף "חצי חינם" בחולון. בנוסף חוייבו והבה ולוי לפצות את משפחתו של דואק ב-150 אלף שקלים.

"סבורים אנו כי האינטרס הציבורי מחייב עונש מאסר נוסף ומצטבר בשל העבירות הנוספות אשר חומרתן מצאה ביטוי בכניסה האלימה המלווה ביריות לעבר אזרחים חפים מפשע", כתבו השופטים בגזר הדין. אלמנתו של דואק, טובה, אמרה אחרי גזר הדין כי "התחושה קשה. אין נחמה בגזר הדין אבל מדובר בסגירת מעגל. טחנות הצדק טוחנות לאט אבל טוחנות. אני מקווה שהעונש ירתיע".

מקרה הרצח אירע במרץ 2007 ולפי כתב האישום ירו הרוצחים במהלך ניסיון שוד בראשו של דואק בשעה שזה שכב על הרצפה. כתב האישום נגד הרוצחים הוגש במאי 2007 והם הואשמו ברצח, שוד בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נשק. לפי כתב האישום והבה חבר למנהל מחלקת הדגים בסניף, מאור כהן ולשניים נוספים: שמעון לוי ואפרים כהן ויחד זממו השלושה לשדוד את החנות יומיים לפני ערב פסח. בסוף מרץ הגיעו והבה ולוי לסניף כשהם חמושים באקדחים ורכובים על אופנוע ועטו על פניהם מסיכות סקי.

לפי כתב האישום "והבה ולוי הגיעו לפתח הסופרמרקט, נכנסו במהירות מבעד דלתות הזכוכית והסתערו כשאקדחים שלופים בידיהם על שני המאבטחים שהיו במקום דואק ויצחק יונייב. הם הדפו אותם לאחור תוך שהם צועקים: 'לשכב על הרצפה'. מיד בסמוך לכך החל והבה להכות יחד עם לוי את דואק ויונייב בראשיהם באמצעות קתות האקדחים שנשאו בידם והם הופלו על הרצפה האחד ליד השני".

כתב האישום פירט את מצבו של דואק לאחר מכות אלו. "דואק שכב חסר אונים על בטנו כשפניו מופנות כלפי הרצפה". לאחר מכן "והבה לקח ממנו את האקדח שנשא על גופו, רכן לעברו כשרגלו האחת מונחת על גוף המנוח, הצמיד את האקדח שנשא לראשו וירה ירייה אחת מטווח קצר בראשו והכול בכוונה תחילה לגרום למותו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully