הקרב על ההקפאה

בגין: הקפאת הבנייה לא תוארך אחרי ספטמבר

השר בני בגין ערך ביקור באפרת שבגוש עציון והביע ביטחון כי לאחר חודש ספטמבר תשוב ישראל לבנות בהתנחלויות. על האפשרות להסדר מדיני: "לא רואה בעתיד הנראה לעין כיצד מגיעים לשלום"

פנחס וולף
15/04/2010

"אני לא רואה מצב שלא יבנו עם תום תקופת ההקפאה" – כך אמר היום (חמישי) חבר פורום השביעייה, השר בני בגין, במהלך סיור שנערך באפרת שבגוש עציון. בגין הוסיף כי "הייתה החלטה של ראש הממשלה ושל ועדת השרים לביטחון לאומי (הקבינט המדיני-ביטחוני – פ"ו) להקפיא עד לחודש ספטמבר. אני לא רואה מצב שלא יבנו לאחר מכן. אם הממשלה רוצה להמשיך את המצב הקיים, היא תצטרך להציע החלטה הפוכה – דבר שלא סביר בעיניי".

בגין גם צפה בהריסות משטח שאחת המשפחות ביישוב יצקה על מנת לחגוג עליו את בר המצווה של בנם. כששמע את הסיפור וראה את ההריסות, אמר בגין: "לצערי, טעויות קורות". בנוגע לסיכוי לכינון הסדר מדיני, אמר בגין כי "אני לא רואה בעתיד הנראה לעין איך מגיעים להסכם שלום". כשנשאל האם ייתכן שאובמה יכפה על ישראל הסכם שכזה, השיב: "אפשר לכפות חתימה על נייר שאף אחד לא מתכוון לעמוד מאחוריו, אבל אי אפשר לכפות שלום, ואני לא רואה אפשרות שהמצב ישתנה בעתיד הקרוב".

במהלך השבועות הקרובים צפויים לסייר באפרת גם המשנה לראש הממשלה משה יעלון (ליכוד) ושר התשתיות עוזי לנדאו (ישראל ביתנו). ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, טען כי ב-10השנים האחרונות לא אושרה הקמתו של בית אחד באפרת למרות הצהרות הפוליטיקאים שגוש עציון נמצאת בלב הקונצנזוס הישראלי.

"יתרה מכך", הוסיף רביבי, "עד היום השקיעה המדינה 40 מיליון שקלים בתשתיות בעיר, בעיקר בשכונות גבעת הזית וגבעת הדגן. תשתיות אלו כללו בעיקר כבישים, נקודות קצה לחשמל ומים ומערכת ביוב מוכנה לחיבור אולם בפועל אינה מאפשרת. לשווק בשכונות אלו למגורים. מדובר בבזבוז עצום של השקעות המדינה בתשתיות, שיורדות עתה לטמיון בגלל התמשכות ההקפאה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully