פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מחיר מנצנץ: הזהב בשיא של 4 חודשים

   המתכת היקרה בעולם מוסיפה להתייקר ורחוקה רק 60 דולרים מרמת שיא של כל הזמנים. הנפט הגולמי ירד זה היום שלישי ברציפות ונסגר מתחת ל-85 דולר לחבית

   מחיר הזהב נסגר בשיא של ארבעה חודשים על רקע היחלשות הדולר בעולם. מחיר הנפט ירד זה היום השלישי ברציפות בעקבות הורדת דירוג האשראי של יוון, אשר הגבירה את החששות מפני עיכובים בהתאוששות הכלכלה העולמית.

   החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,161.9 דולר לאונקייה - הסגירה הגבוהה ביותר מאז דצמבר - לאחר עלייה של 0.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק. במהלך המסחר כבר עלה מחירם לרמה של 1,165.8 דולר לאונקייה, ובסיכום שבועי עלו ב-3.2% - העלייה השבועית החדה ביותר זה שמונה שבועות. מחיר הזהב, אשר עלה בשנה שעברה ב-24%, זינק ב-3 בדצמבר לשיא של 1,227.5 דולר לאונקייה.

   החוזים על הנפט הגולמי למסירה במאי נסגרו במחיר של 84.92 דולר לחבית, ירידה של 0.5%, בתום יום מסחר תנודתי שבמהלך כבר ירד מחירם ביותר מ-1% לאחר שמוקדם יותר חצה את רמת 86 דולר לחבית. בסיכום שבועי נסגר הנפט כמעט ללא שינוי, ומחירו גבוהה כעת בכ-7% מרמתו בתחילת השנה. ביום שלישי השבוע נסק מחיר הנפט במהלך המסחר מעל לרמה של 87 דולר לחבית - שיא של 18 חודשים.

   עוד בשוק הסחורות: מחיר הכסף עלה בסיכום שבועי ב-2.6% בהמשך לזינוק של 5.8% בשבוע שעבר. מחיר הפלטינה עלה ב-3.1% בסיכום שבועי. מחיר הפלדיום קפץ ב-4.5% השבוע.