נפרדים מהשיא: הבורסה ננעלה בירידות שערים

אחרי שאתמול המריא מדד ת"א 25 לשיא של כל הזמנים – גילו היום המשקיעים פחד גבהים ושלחו את המעו"ף לירידה של 0.6%. מניית שטראוס איבדה 2.4% ביום אחד

עומר רבין
07/04/2010

ככה נראה פחד גבהים: החגיגה הגדולה שאפיינה את המסחר אמש בבורסה לניירות ערך בתל אביב עם הגעת מדד ת"א 25 לשיא של כל הזמנים התחלפה היום בחששות מצד המשקיעים על רקע דעות חלוקות בקרב אנליסטים באשר למידה בה משקפת רמתו הגבוהה של המדד את המצב הריאלי בו מצוי שוק ההון הישראלי.

החששות צבעו את המסכים אדום והביאו בסופו של יום את המדד המעו"ף לירידה משמעותית של 0.6% בחזרה ל-1,230 נקודות. מדד ת"א 100 ירד אף בשיעור חד יותר של 0.8% לרמה של 1,151 נקודות. מדד התל טק ירד ב-1.7%.

בין היתר בלטה היום במיוחד מניית שטראוס עלית שהשילה לא פחות מ-2.4% בתוך יום מסחר אחד. לצידה כי"ל ירדה ב-1.3% ומכתשים אגן איבדה 2.8%. חברת כור גם היא איבדה יותר משני אחוזים. בגזרת המתחזקות ניתן למצוא את החברה לישראל שדווקא עלתה היום בשיעור צנוע של 0.3%, את בנק דיסקונט שהתרומם ב-1.5% וכן את מניית מגדל ביטוח שעלתה בשני אחוזים שלמים.

בניו יורק נפתח הערב המסחר בירידות שערים קלות מאוד על רקע דריכות במשק האמריקאי לקראת נאומו של נגיד הבנק הפדרלי, בן ברננקי. המגמה בניו יורק כמו גם זו במזרח הלילה צפויה להשפיע על יום המסחר האחרון בשבוע מחר בתל אביב ולקבוע האם הבורסה שלנו תסיים את השבוע כשהיא ברמת שיא של כל הזמנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully