ד"ש ל-H&M: כמה מביא הביתה דוד עזריאלי?

עלות שכרו של המייסד והבעלים של רשת הקניונים מגיע ליותר מ-20 מיליון שקל בשנה. שווי הקניונים מוערך ב-7.5 מיליארד שקל. עזריאלי מתכנן להנפיק כרבע מהקבוצה

שרון שפורר
15/03/2010

ביום חמישי האחרון נפגשו החתמים בהנפקת קבוצת עזריאלי עם דוד עזריאלי במטרה לקבל עדכונים על לוח הזמנים בהנפקה וטיוטת התשקיף שצפויה להיות מוגשת לבורסה בקרוב.

עזריאלי מתכנן להנפיק בבורסה כ-25% מהחברה כך שתיכנס למדד ת"א 25 (מעו"ף). בתמורה ל-25% מקווה עזריאלי לגייס 2.5-3 מיליארד שקל לפי שווי של 7-9 מיליארד שקל לפני הכסף. הונה העצמי של קבוצת עזריאלי הוא 7.5 מיליארד שקל והיקף ההתחייבויות של החברה הוא כ-2.5 מיליארד שקל, כך שהיקף הנכסים הוא כ-10 מיליארד שקל. שווי הקניונים, שהבולט בהם הוא קניון עזריאלי, הוא כ-7-8 מיליארד שקל.

לפי הערכות, הרווח התפעולי הנקי, NOI (כלומר ההכנסות התפעוליות בניכוי ההוצאות בגין הנכסים), של עזריאלי הסתכם ב-750-800 מיליון שקל ב-2009.

עוד נודע ל-TheMarker, כי התשקיף של עזריאלי צפוי לחשוף כי עלות העסקתו של מייסד החברה ובעל השליטה בה, דוד עזריאלי, מגיעה ליותר מ-20 מיליון שקל בשנה. ככל הידוע עלות זו אינה צפויה להשתנות גם לאחר הפיכתה של עזריאלי לחברה ציבורית.

את ההנפקה יוביל קונסורציום של חברות החיתום הגדולות­: כלל חיתום, פועלים אי.בי.אי, לאומי פרטנרס ולידר שוקי הון. החתמים צפויים לגזור קופון מאוד שמן בהנפקה, של כ-30-25 מיליון שקל. ההנפקה צפויה להתקיים במאי, והיא תהיה אחת ההנפקות הגדולות שהתבצעו בבורסה של תל אביב בשנים האחרונות.

עזריאלי פועלת בתחומי הנדל"ן והפיננסים. מלבד הקניונים לעזריאלי יש אחזקה של 20% בחברת כרטיסי האשראי לאומי קארד, בכ-5% ממניות בנק לאומי, וב-60% ממניות חברת גרנית הנסחרת בבורסה.

שווי האחזקות של עזריאלי בגרנית הוא 770 מיליון שקל; שווי האחזקות שלו בלאומי קארד, לפי העסקה האחרונה שביצע עם בנק לאומי, הוא 360 מיליון שקל; ושווי מניות בנק לאומי, שבהן הוא מחזיק, הוא 1.2 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully