מיסז'ניקוב נכח בהופעת מדונה "במסגרת תפקידו"

ועדת האתיקה של הכנסת קבעה כי העובדה ששר התיירות קיבל כרטיסים בחינם להופעתה של הזמרת איננה עבירה אתית. היא קיבלה את טענתו שהדבר נועד לעידוד התיירות

פנחס וולף

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו) פעל כשורה כאשר קיבל כרטיסים בחינם להופעה של מדונה כשהופיעה בישראל בקיץ שעבר - כך קבעה היום (רביעי) ועדת האתיקה של הכנסת. במענה לקובלנה שהגישו תנועת אומ"ץ והתנועה לאיכות השלטון, קבעה הוועדה כי, "חברי הכנסת הוזמנו לאירוע זה בתוקף תפקידם, אין מדובר בטובת הנאה שאסור לקבלה, גם אם לגבי כלל הציבור הכניסה לאירוע כרוכה בתשלום. במקרה הנדון מדובר במתנה חריגה, אולם השר מיסז'ניקוב ביקש ואף קיבל את אישורו של היועץ המשפטי של משרד התיירות".

בחודש ינואר השנה, פנו התנועות לוועדת האתיקה של הכנסת לאחר פרסומים בתקשורת לפיהם שר התיירות קיבל בחינם שישה כרטיסים למתחם ה-VIP בהופעתה של הזמרת המפורסמת בשווי של 2,500 שקלים כל אחד. לטענת תנועת אומ"ץ והתנועה לאיכות השלטון מדובר ב"קבלת טובת הנאה שלא כדין". הן הוסיפו כי הדבר מנוגד להנחיית היועץ המשפטי לממשלה.

בתגובתו לתלונה הסביר שר התיירות כי קבלת הכרטיסים היתה במסגרת ניסיון לעודד את התיירות בישראל. "משרד התיירות ביקש לנצל את ביקורה של הזמרת מדונה בארץ לצורך עידוד התיירות, ולפיכך אירח אח"מים שנלוו אליה וגם התקשר עם מפיק ההופעה, ומקובל כי השר נפגש עם ידוענים ואח"מים המתארחים על ידי המשרד", נכתב.

יו"ר ועדת האתיקה של הכנסת, חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (העבודה), כתבה בהחלטת הוועדה כי "האיסור על קבלת מתנות אינו מוחלט ולו מספר סייגים, ביניהם כאלה המתייחסים להזמנות שמקבלים חברי הכנסת במסגרת מילוי תפקידם". יחימוביץ' הסתמכה על תשובת השר לתלונה שהוגשה נגדו, ממנה עולה כי בין המשרד שהוא עומד בראשו ובין הפקת המופע התקיים קשר מקצועי ושמיסז'ניקוב קיבל אישור לכך מהיועץ המשפטי של משרד התיירות, הכפוף ליועץ המשפטי לממשלה. "בנסיבות אלה, ובעיקר בשל קבלת אישורו של היועץ המשפטי, אין ועדת האתיקה מוצאת כי השר הפר את כללי האתיקה", סיכמה יחימוביץ'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully