השגריר שהדליף לליברמן הוצא לחופשה כפויה

זאב בן אריה, השגריר החשוד בהעברת מידע משטרתי סודי לשר החוץ ליברמן, הוצא לחופשה כפויה. בנציבות שירות המדינה שוקלים אף לפתוח בהליך להשעיית השגריר

  • אביגדור ליברמן
גלעד גרוסמן
רויטרס

(צילום: טל אנגלנדר, גדעון צנטנר, רויטרס, עריכת וידאו: גדי וינסטוק, קריינות: אילן שניג)

טוב לדעת (תוכן מקודם)

צעד תקדימי: החברה שנותנת למבוטחיה מענק כספי

על-ידי WE SURE חברה לביטוח
לכתבה המלאה

זאב בן אריה, השגריר לשעבר בבלארוס החשוד בהעברת מידע משטרתי סודי לאביגדור ליברמן, יצא לחופשה כפויה. זאת, בעקבות סיכום בין נציבות שירות המדינה למשרד החוץ. ההחלטה התקבלה לאחר שהמשטרה העבירה היום (רביעי) לנציבות דו"ח אשמת עובד ציבור לגבי השגריר לשעבר. לאחר קבלת הדו"ח סוכם על יציאתו של בן אריה לחופשה ובמקביל שוקלים בנציבות לפתוח בהליך להשעייתו של בן-אריה, בכפוף לשימוע.

השר ליברמן האשים הבוקר את המשטרה בשיבוש הליכי החקירה החדשה המתנהלת בעניינו. בעת הגשת עתירה לבג"ץ נגד סגירת התיק בעניין ההדלפות מחקירותיו, אמר ליברמן: "שעה קלה אחרי שיצאתי מחדר החקירות, כל הפרטים פורסמו על ידי לשכת המפכ"ל בצורה מעוותת. זה היה שיבוש מכוון ומגמתי. זה אמא ואבא של שיבוש הליכי החקירה ביחד. הציפייה שלי היא שתתקבל החלטה לפתוח בחקירה נגד המפכ"ל על ההדלפה. הועבר אתמול מכתב על שיבוש הליכי חקירה. אין משהו שיותר זועק לשמיים. אין שיבוש חקירה יותר בוטה וגס מזה".

ליברמן נחקר אתמול במשטרה בחשד לשיבוש הליכי משפט והפרת אמונים. הוא זומן לחקירה לאחר שבמהלך השבועות האחרונים נחקר שגריר ישראל לשעבר בבלארוס, זאב בן אריה, בחשד לביצוע עבירות שיבוש הליכי משפט, גילוי בהפרת חובה ומרמה והפרת אמונים. במהלך החקירה עלה חשד כי שר החוץ קיבל לידיו מסמך סודי מהשגריר לשעבר.

בעת שהתנהלה חקירה משטרתית בעניינו של ליברמן, העבירה משטרת ישראל, באמצעות משרד המשפטים, בקשה לסיוע משפטי לרשויות המוסמכות בבלארוס, שהכילה פרטים מהותיים אודות חקירתו של ליברמן. הבקשה לסיוע משפטי המסווגת כ"סודית" הועברה למשרד המשפטים הביילרוסי באמצעות שגריר ישראל דאז בבלארוס, זאב בן אריה.

לדברי המשטרה, השגריר שאמור היה להעביר את הבקשה באופן דיסקרטי וישיר לרשויות בבלארוס שמר עותק ממנה, ולקראת הגעתו של ליברמן לביקור בבלארוס (במהלך חודש אוקטובר 2008), העתיק מידע חסוי מתוך הבקשה, העבירו שלא כדין לליברמן ומסר לו על קיום הבקשה בעת שהשניים נפגשו במהלך אותו ביקור. החקירה נסובה אף סביב מעורבותו של השר ליברמן בקידומו ובהעסקתו של בן אריה במשרד החוץ במהלך החודשים האחרונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully