פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נאמן: דברי קורב הביאו לפגיעה ברכב השופטת

   שר המשפטים יעקב נאמן התייחס לניקוב צמיגי רכבה של השופטת אנה שניידר, והשליך את המקרה לעו"ד אורי קורב: "במצב בו פרקליט מחוז י-ם מתבטא בצורה לא הולמת כלפי שופטים, נוצרה תחושה בציבור שהדבר מותר"

   שר המשפטים יעקב נאמן תקף הבוקר (ראשון) את פרקליט מחוז ירושלים עו"ד אורי קורב. בהתייחסו לתקרית שבה נוקבו צמיגי רכבה של השופטת אנה שניידר בירושלים, אמר השר נאמן כי "התופעה של תקיפה ואלימות כלפי שופטים ומערכת המשפט היא מעשה שלא יעשה, וצריך לטפל בנושא במלוא חומרת הענישה. במצב בו גם פרקליט מחוז ירושלים מתבטא בצורה לא הולמת כלפי השופטים נוצרת בציבור תחושה שהדבר מותר, אלו דברים חמורים".

   עם זאת, השר נאמן הוסיף כי הוא לא מעוניין להתייחס באופן ספציפי לדברים שאמר עו"ד קורב במהלך שיעור שהעביר לסטודנטים. נאמן הסביר כי הוא מעדיף להימנע מהתייחסות ספציפית מפני שענייניו של עו"ד קורב נמצאים עדיין בטיפול של נציבות שירות המדינה. קורב עצמו אמר לפני מספר שבועות במהלך הרצאה שהעביר לסטודנטים במכללת "שערי משפט" כי "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים. הם משחקים טטריס בזמן הדיונים".

   במהלך הלילה נוקבו צמיגי רכבה של שופטת בית משפט השלום אנה שניידר בירושלים ועל פגוש רכבה נכתב "את וביניש=רצח". אירוע זה מצטרף למספר מקרים קודמים של אלימות נגד שופטים במהלך החודשים האחרונים. בתחילת החודש הוצתה מכוניתו של שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, משה גלעד, שעה שהרכב חנה סמוך לבית השופט בעכו. כשבוע לפני כן הגיע תושב ירושלים בן 52 לדיון בבית המשפט העליון, השליך את נעליו לעבר נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש ופגע בראשה.