חשש למהומות של פלסטינים בחברון

  צה"ל נערך לאפשרות שהפלסטינים יחלו בעימותים עם כוחות הביטחון בחברון זה היום החמישי. זאת על רקע ההכרזה על מערת המכפלה כאתר מורשת לאומי. גורם ביטחוני: "אין שום כוונה להיכנס לעימות אך ישנם גורמים אינטרסנטים באזור שמנסים לחמם את השטח"

  יהושע בריינר

  כוננות שיא היום (שישי) בחברון מחשש למהומות ולעימותים של פלסטינים עם כוחות הביטחון על רקע ההכרזה על מערת המכפלה כאתר מורשת לאומי. עיקר החשש הוא מעליית מדרגה בעימותים של הפלסטינים עם כוחות הביטחון לאחר תום תפילות יום השישי בחברון ויציאתם של אלפי מתפללים מהמסגדים.

  לקראת התפילות נערכים בצה"ל ומג"ב לאפשרות שהפלסטינים יחלו בעימותים מול הכוחות, וימשיכו רצף של חמישה ימים בהם נרשמו עימותים אלימים בין הצדדים. למרות זאת במערכת הביטחון מנסים להרגיע את הרוחות. לדברי גורם ביטחוני, עד כה לא מדובר בעימותים מקיפים וכי אין כוונה להסלים את המצב בעיר, בו מרקם היחסים בין צה"ל הפלסטינים והמתנחלים ביישוב היהודי בעיר רגישים בלאו הכי. "אין שום כוונה להיכנס לעימות אבל ישנם גורמים אינטרסנטים באזור שמנסים לחמם את השטח", אמר גורם ביטחוני.

  בתוך כך גוש המדינות האסלמיות באו"ם קרא אמש לפעולה בינלאומית שתכריח את ישראל לבטל את החלטתה לשקם את מערת המכפלה וקבר רחל במסגרת צירופם לרשימת אתרי המורשת הלאומיים.

  שגריר סוריה באו"ם בשאר ג'עפרי, אשר דיבר בשם ארגון המדינות האסלמיות (OIC) גינה את החלטת ישראל וכינה אותה "לא חוקית ולא לגיטימית" והוסיף כי "אינה תקפה". הארגון קרא לכל גופי האו"ם הרלוונטיים "לנקוט בצעדים הדחופים והנחוצים על מנת להכריח את ישראל לבטל החלטה זו". הארגון גם קרא למועצת הביטחון של האו"ם ולמזכ"ל האו"ם באן קי מון לפעול בנושא.

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully