האב כלא את בתו - ונשלח לשנת מאסר בלבד

תושב איכסאל שטען כי בתו פגעה בכבוד המשפחה, החליט לכלוא אותה ולהכות אותה בסיוע בנו. ביהמ"ש ראה את המקרה בחומרה, אך גזר על האב שנת מאסר בלבד

גלעד גרוסמן

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, תאופיק כתילי, גזר היום (שלישי) שנת מאסר אחת על תושב כפר איכסאל בן ה-64, שתקף וכלא את בתו בת ה-40, שלטענת ההגנה פגעה בכבוד המשפחה. על בנו שהשתתף בתקיפה נגזר עונש של תשעה חודשי מאסר.

הבת התגרשה מבעלה לפני כשבע שנים, ומאז היא מתגוררת עם אביה ואחיה, שמנעו ממנה לצאת אל מחוץ לבית ללא ליווי. ביולי האחרון, בעוד שהאב השתתף בחתונה מחוץ לכפר, יצאה הבת החוצה לכמה שעות ללא ליווי. כששב האב לביתו, סיפר לו בנו על כך, והשניים נכנסו לחדרה כדי לתחקר אותה.

משלא התרצו מהסבריה, החלו השניים להכותה בפניה באמצעות אגרופיהם וגרמו לה דימום באפה ובפיה. בהמשך אחיה היכה אותה בחוזקה בזרועה במוט עץ. האב הורה לבת לנקות את סימני הדם מהרצפה, ובמהלך הלילה כלא אותה בחדרה, כשהוא יושב לצידה ומחזיק ברובה ציד. למחרת סגר את החלונות בברגים, ורק בשעות הצהריים הצליחה הבת להתקשר למכר שלה, שהזעיק את המשטרה.

"כתב האישום מתאר מסכת עובדתית קשה ואכזרית שנקטו הנאשמים נגד בתם המתלוננת על רקע חילול כבוד המשפחה", כתב השופט כתילי בגזר הדין. הוא הוסיף שגם אם סברו השניים שהבת לא התנהגה באופן שהולם את הנורמות המקובלות בחברה אליה הם משתייכים, עליהם להימנע מנקיטת אלימות מכל סוג.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully