סאגת השוק הסיטוני: סוהו קיבלה הארכה נוספת

המו"מ הבלעדי שקיבלה קבוצת סוהו לרכישת חלק מהשוק הסיטוני בתל אביב מתארך פעם נוספת. עסקת השוק הסיטוני נחשבת לעסקת המקרקעין הגדולה בישראל

גיא ליברמן
10/02/2010

המו"מ הבלעדי שקיבלה קבוצת סוהו לרכישת חלק מהשוק הסיטוני בתל אביב מתארך פעם נוספת. לפני 5 שבועות הוחלט כי הקבוצה תקיים מו"מ בלעדי לרכישת המתחם לפרק זמן של 3 שבועות כשאלה הסתיימו ללא הכרעה הוחלט להאריך את התקופה בשבועיים נוספים שמסתיימים מחר וכעת הוחלט להאריך את תקופת המו"מ הבלעדי בשבוע נוסף.

עסקת השוק הסיטוני נחשבת לעסקת המקרקעין הגדולה בישראל, כאשר ערכו של כלל המתחם מוערך בלמעלה מ-2 מיליארד שקל, אם כי המו"מ הנוכחי מתייחס רק לחלק מהמתחם. על פי הערכות ראשוניות, בקבוצת המוכרים חשבו לקבל 3-2.5 מיליארד שקל, אלא שגודל הפרויקט ומורכבותו הביאו להצעות נמוכות מכך. עם זאת, התמורה שתתקבל עבור המתחם תעשה בשילוב של מחיר מזומן בצירוף תקבולים ממכירת דירות בעתיד שתבטיח לצדדים מחיר הוגן מול התפתחויות בשוק (נוסחת אפסייד. ג"ל).

מתחם השוק הסיטוני כולל 55 דונם בין הרחובות קרליבך, חשמונאים ודרך בגין וניתן לבנות בו 1,800 דירות בבניינים נמוכים (בניה מרקמית) וכן במספר מגדלים בני 40 קומות, מרכז מסחרי של כ-32 אלף מ"ר וכן יבנו בו שטחים ציבוריים גדולים לרבות פארק בן 14 דונם, מוסדות חינוך ובתי ספר.

בקרקע מחזיקה חברת שוק הסיטוני, שבעלת השליטה המרכזית בה היא חברת תנובה (60%) שבשליטת קרן אייפקס וחברת מבטח שמיר. כמו כן, לעיריית תל אביב בעלות על 25% מהמתחם. על פי החלטת המוכרים, החלק שעומד כיום למו"מ כולל אך ורק את המרכז המסחרי וכן את הבנייה המרקמית שכוללת 600 דירות. בעתיד ימכר החלק הנוסף שמקנה זכויות לבניית 1,200 דירות ושמוערך במחיר גבוה יותר.

קבוצת סוהו כוללת 5 חברות - שיכון ובינוי, חברת אביב, אמות, יורוקום נדל"ן וקנדה ישראל. מולה התמודדה קבוצה שכוללת את החברות גינדי השקעות, האחים משה ויגאל גינדי וכן חברת רבוע כחול נדל"ן.

  • שוק סיטונאי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully