פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הוארך מעצר מאבטח הרמטכ"ל הנאשם באונס

   סרן ארז אפרתי, המואשם בניסיון אונס של צעירה בתום מסיבת הרווקים שנערכה לכבודו, יישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו. המשטרה: "הוא מסוכן לציבור"

   הוארך מעצר מאבטח הרמטכ"ל הנאשם באונס

   (צילום: עוז מרון, עריכה: ענת ברק)

   בית משפט המחוזי בתל אביב האריך היום (רביעי) את מעצרו של מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, סרן ארז אפרתי, המואשם בניסיון אונס צעירה לאחר מסיבת הרווקים שלו לפני למעלה מחודשיים. לבקשת המשטרה, מעצרו הוארך עד תום ההליכים. ד"ר דנה פוגץ', ראש מרכז נגה בקריה האקדמית אונו, המייצגת את המתלוננת אמרה עם קבלת ההחלטה כי "מדובר במקרה שהוא הסיוט של כל בחורה - תקיפה מינית על ידי גבר זר וחזק במקום חשוך. מקרה זה הוא נדיר ועצם התרחשותו מעידה על מסוכנותו של מבצע המעשה".

   בחודש שעבר נשלח אפרתי להערכה של שירות המבחן בהוראת בית המשפט במטרה לבחון את תנאי מעצרו. זאת לאחר שפרקליטיו של אפרתי טענו כי איננו מסוכן לציבור וביקשו מבית המשפט לשחררו למעצר בית.

   אפרתי מואשם בניסיון אונס בנסיבות מחמירות, ניסיון למעשה סדום בנסיבות מחמירות, תקיפה הגורמת חבלה של ממש ותקיפה בכוונה לבצע פשע. חוות דעת שנערכה על ידי הפסיכיאטרי המחוזי קבעה לפני כחודש כי אפרתי כשיר לעמוד לדין, ושאינו סובל מסטייה מינית. כמו כן, קבעה חוות הדעת כי לא ניתן לשלול את האפשרות שאפרתי לא היה מודע למעשיו בעת המעשים.