ישראל כבר לא מפירה זכויות יוצרים?

ישראל תצא בקרוב מהרשימה המחמירה של המדינות שבמעקב מיוחד המפירות זכויות יוצרים של משרד הסחר האמריקאי, ותועבר לרשימה מחמירה פחות, של מדינות במעקב

  • זכויות יוצרים
מאת אורה קורן

ישראל תצא בקרוב מהרשימה המחמירה של המדינות שבמעקב מיוחד המפירות זכויות יוצרים של משרד הסחר האמריקאי (USTR), ותועבר לרשימה מחמירה פחות, של מדינות במעקב - כך אמרו אתמול מקורבים למגעים לשינוי חוק התרופות. לדבריהם, הסכמה על כך הושגה בשיחות שקיים בסוף השבוע מנכ"ל משרד התמ"ת, שרון קדמי, בוושינגטון.

חוק התרופות הישראלי היה אחד הגורמים למיקום ישראל ברשימה המחמירה. חוק זה מאפשר לחברות תרופות לייצא גרסאות גנריות לתרופות מקור גם לפני מועד פקיעת הפטנט בישראל, בתנאי שהפטנט על תרופות כבר פקע באחת המדינות הכלולות ברשימה קבועה מראש. בשיחות שהתקיימו בסוף השבוע, בין משלחת בכירה של משרד התמ"ת בראשות קדמי לבכירים בוושינגטון, הושגה הסכמה על צמצום מספר המדינות ברשימה זו.

ישראל מעוניינת לצאת מכל הרשימות

בימים אלה מתנהלים מגעים לקבלת אישור משרד האוצר לסיכומים, לאחר ששאר משרדי הממשלה הנוגעים בדבר אישרו אותם. בעקבות שינוי חוק התרופות, הוסכם בין ישראל לאמריקאים כי הממשל יוציא את ישראל מהרשימה המחמירה של המדינות המפירות זכויות יוצרים.

במשרד התמ"ת מעוניינים בהוצאת ישראל כבר בשלב זה מכל הרשימות. עם זאת, מקורות הבקיאים בהתנהלות הממשל ציינו כי האמריקאים לא נוהגים לבצע קפיצות גדולות במקרים מסוג זה, אלא שינויים מדורגים בלבד. ההכרזה הרשמית על רשימת המדינות שברשימות האמריקאיות מתפרסמת בכל שנה בסוף אפריל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully