רעידת אדמה בהאיטי

האיטי: סימנים ראשונים של חזרה לשגרה

כשבוע לאחר האסון שפקד את האיטי, חוזרת המדינה אט אט לחיים. ראש משלחת פיקוד העורף לפורט או פראנס סיפר כי הצוות הישראלי יבצע בקרוב הערכה לגבי המשך הפעילות

  • האיטי
  • רעש אדמה
רויטרס

(צילום: רויטרס. עריכה: עידן גוראל)

האם האיטי מתאוששת? ראש משלחת פיקוד העורף לאזור האסון אומר כי ב-24 השעות האחרונות ניתן לראות ניצנים של חזרה לשגרה במדינה מוכת רעידת האדמה. "היום אפשר כבר לומר שאין פה רעב או תחושה של אי ביטחון", אמר תת אלוף שלום בן אריה, "השווקים מלאים בתוצרת חקלאית, הדלק חזר והעדות לכך היא פקקי התנועה שיש בעיר. אחרי המחסור של הימים הראשונים, אנחנו רואים שגם בנושא המים חל שיפור ורואים זרימה מחודשת. בנוסף אנו רואים גם חלק ממשרדי הממשלה שמצליחים לחזור לפעילות כמו פינוי אשפה".

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
המחסור במים פחת (צילום: רויטרס)

לדברי תא"ל בן אריה, בימים הקרובים צפויה המשלחת הישראלית להתכנס ולהחליט האם בכוונתה להאריך בשבועיים את השהייה בהאיטי. הסיבה להתלבטות: התווספות של שלושה בתי חולים שצפויים לפעול בהאיטי בשבוע הבא. "ביום ראשון צפויים האמריקאים להפעיל בית חולים שדה גדול, אונייה של הצי האמריקאי תעגון ותשמש כבית חולים ובנוסף יוקם בית חולים שלישי של הצלב האדום. אנו נראה כיצד מתבצעת קליטת האנשים ובהתאם לכך נקבל את ההחלטה".

"אם נממש את האופציה", המשיך תא"ל בן אריה, "אז כעבור שבועיים תתבצע החלפה של מרבית אנשי המשלחת. המראות הקשים והתנאים כאן עושים את שלהם ויהיה צורך בהגעה של אנשים חדשים".

המשלחת תתכנס ותחליט האם להאריך את השהייה בהאיטי בשבועיים (צילום: רויטרס)

כחלק מסימני החזרה לשגרה, נמל הים של פורט או פראנס, שנפגע ברעידת האדמה החזקה, נפתח בצורה מוגבלת לקבלת משלוחי סיוע.

אתמול דווח כי עד עתה חולצו 121 בני אדם על ידי הצוותים הבינלאומיים בהאיטי. אליזבת ברייס, דוברת סוכנת האו"ם לתיאום עניינים הומניטריים, תיארה את המספרים כ"נס".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully