טיפול התנהגותי לחתולים

מיצי מלקק שקיות

לכל בעיה ולכל שאלה יש פתרון. ריבי מאיר וריני חביב-עמירן, המומחיות שלנו לטיפול התנהגותי בחתולים, עונות לשאלות שלכם

ריבי מאיר, ריני חביב-עמירן

שלום, יש לי חתול בן 6. בשנים האחרונות הוא מלקק שקיות של סופר למיניהן. הוא לא אוכל אותן, אלא רק מלקק כל הזמן. האם יש לו מחסור מסוים של משהו?

שלום רב. ליקוק שקיות הוא מנהג של חתולים לא מעטים. ליקוק, ולעיתים גם לעיסה של שקיות פלסטיק, נובע ממספר גורמים. החומר עצמו נתפס כמשהו קר ונעים לחתולים, ולכן הם נהנים ללקק אותו. אם מדובר גם בלעיסה של ממש, חשוב מאד להרחיק השקיות מהחתול, מפני שמדובר בלחצים נפשיים כלשהם הבאים לידי ביטוי באכילה של חומר שהוא לא מזון, וזה עלול להוביל לבעיה פיזיולוגית קשה בטווח הקצר, או הארוך.

ליקוק בלבד מרמז גם על חסך בתחום האוראלי. כלומר, החתול המתוק שלך לא ינק די זמן מאימו והופרד ממנה מוקדם מדי, מסיבה כלשהי. (חשוב לדעת – משך השהות האופטימלית לגור עם אימו היא 3 חודשים ולא פחות מכך! מובן שכאשר מדובר בגורים אשר נולדו ברחוב ואשר נמצאים בסכנת חיים, ו/או כאשר אמם מתה, חלילה, הרי שאין ברירה אלא לאמץ אותם ולהצילם גם בגיל צעיר).

יש לדאוג לתת לחתול שפע של פעילויות, כמו מרדפים אחרי חכות מיוחדות לחתולים ועוד, וכמובן מזון ברמה הגבוהה ביותר. יש להרחיק ממנו שקיות, גם בשל סכנת חנק כמובן.

עוד בוואלה!

4 טיפים שיעזרו לכם להתנהל בחוכמה בחודשים של הוצאות גבוהות

לכתבה המלאה

יש לי חתול זכר בן חמישה חודשים, והייתי רוצה להוציא אותו מדי פעם מתחת לביתי, כדי שיהיה על הדשא. רציתי לשאול אם צריך רצועה, ואיך אוכל לגרום לו לא לפחד?

ראשית חובה לסרס אותו מיד, אם עדיין הוא לא עבר סירוס. בוודאי חשוב מאד לעשות זאת עוד לפני כל יציאה החוצה. שנית, האם החתול שלך מתאים לטיול בחוץ? ניתן לדעת זאת ע"י "מבחן" קצר. אפשר לנסות להרים אותו על הידיים ולשים אותו בארגז הנשיאה שלו. אם תוכל לעשות זאת בקלי קלות ובלי כל התנגדות מצידו – הוא יכול בהחלט לטייל איתך בחוץ, אבל זה חייב להיעשות בהדרגה ובפיקוח צמוד שלך בכל עת כמובן.

יש לרכוש עבורו רתמה לחתול (אסור להוציא חתול בעזרת קולר, זו סכנת חנק) ולהרגיל אותו לכך בהדרגה ותוך מתן חטיפים טעימים בתוך הבית, למשך כמה ימים. אם הוא נהנה מכך, עשה זאת גם מחוץ לדלת הבית לזמן מאד קצר בכל פעם. אם הוא מתנהג באופן לחוץ, יש להפסיק, לצ'פר אותו ולוותר על הרעיון בבקשה. אין להכריח אותו. אם הוא נהנה וסקרן ולא מתחיל לרוץ באמוק או להתפתל – אפשר לטייל איתו למספר דקות מדי פעם בשעות מאד שקטות.

אם הוא חתול רגוע ונהנה מהחוץ, אפשר גם להרגיל אותו לטייל בחוץ לבדו ולחזור הביתה בשעות קבועות, בהתאם למועד הגעתך הביתה ו/או לכך שתקרא לו . חובה לענוד לו קולר אלסטי המתאים לחתולים, ועליו מחובר היטב תג אשר עליו חרוט מספר הסלולרי שלך. בהצלחה!

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully