ישראל 2010: 66 אלף ילדים במצבי סיכון

לפי נתוני עמותת "עלם", חלה עלייה של 7.4% במספר הילדים ובני הנוער המטופלים על ידי שירותי הרווחה. 45% מהם עולים חדשים

איילה חננאל

מאז שנת 2000 חלה עלייה של 7.4% בבני הנוער המטופלים על ידי שירותי הרווחה. כך עולה מנתונים שפרסמה היום (שני) עמותת "עלם" לקראת יום ההתרמה השני למען בני נוער וילדים במצבי סיכון ומצוקה אשר מתקיים היום. מספר בני הנוער המטופלים על ידי שירותי הרווחה עומד כיום על 66,220.

עוד עולה מהנתונים, כי 45% מבני הנוער המטופלים בעמותת "עלם" הם עולים חדשים. מספר התיקים בהם מעורבים עולים קטינים עמד עם תחילת גל העלייה הגדול שהחל בשנת 1990 ועד היום על 3,524 תיקים. 71.2% מתיקים אלו היו של עולים מחבר העמים, ו-17% של עולים יוצאי אתיופיה. 35% מהתיקים הם על רקע של אלימות, 24.5% נפתחו על שימוש וסחר בסמים ו-23.7% נפתחו על עבירות רכוש.

לפי הנתונים, חמישית מהאסירים הינם עולים וילדי עולים. החל משנת 2005 נרשמה מגמה חיובית, ומספר ילדי העולים הקטינים החשודים קטן, כמו גם מספר התיקים הפליליים שנפתחו.

ציון גבאי, מנכ"ל עמותת "עלם", מסר בתגובה לפרסום הנתונים כי "אין ספק כי גלי העלייה של שנות ה-90 תפסו את מדינת ישראל לא מוכנה. עם זאת, נעשו מאמצים רבים לקלוט את העולים על הצד הטוב ביותר. חשוב מאוד שמאמצים אלו ימשיכו, מכיוון שניתן לראות באופן ברור בשטח שקשיי הקליטה נמשכים ואף עוברים לדור הבא".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully