המהפכה בתחבורה הציבורית בת"א עדיין בדרך

על פי התכנית החדשה מספר הקווים בתל אביב יופחת ב-50% אך תדירותם תעלה. כמו כן תינתן העדפה לתחבורה ציבורית על פני שימוש ברכב פרטי. התקציב לתוכנית עדיין לא קיים

אייל דץ
03/01/2010

תכנית הארגון מחדש של התחבורה הציבורית תל אביב הוצגה היום (ראשון) בפני פורום מועצת העיר תל?אביב יפו. מדובר בתכנית משותפת של חברת נתיבי איילון, משרד התחבורה ועיריית תל אביב. התוכנית מקודמת על רקע ירידה מתמשכת בשימוש בתחבורה ציבורית בעיר - מספר הנסיעות לתושב באוטובוס ירד משנת 1994 עד היום בכ-25%.

לפי שעה ממתינים לתשובה מצד חברות האוטובוסים וכרגע אין תקציב למשרד התחבורה לחברות השונות לקידום הפרויקט. אפשרות נוספת שנבדקת היא השתתפות מצד הממשלה שתסייע לחברות האוטובוסים.

התכנית, שהוצגה בפני מועצת העיר, כוללת ארגון מחדש של קווי האוטובוסים במטרופולין, הסדרת נתיבי תחבורה ציבורית עבורם והעלאת רמת השירות. זאת לצד פיתוח מערכת תמריצים לנטישת הרכב הפרטי במרכזי הערים. לטענת העירייה, יתרונותיה של התכנית הן בשיפור המשמעותי של מערכת האוטובוסים בטווח הקצר והפיכתה לאמצעי יעיל ואטרקטיבי לנסיעה בתחום המטרופולין, כל זאת במטרה לשפר את הנגישות, להגביר את היעילות הכלכלית ולצמצם את המפגעים הסביבתיים.

כרטיס חכם לכל הקווים

התוכנית כוללת מספר אלמנטים, בראשם הפחתה של 50% במספר קווי האוטובוסים במרכז העיר (מ- 40 קווים ל-18 ), על פי התוכנית, קווי האוטובוס ינועו בתדירות גבוהה לאורכה של העיר ולא לרוחבה, כפי שנעשה כיום, ויאפשרו נסיעה ישירה כמעט מכל מוצא לכל יעד, וכן הקמת מערכת מרובת קווים עם כיסוי נרחב של העיר. כמו כן, כוללת התוכנית מתן עדיפות לתחבורה הציבורית על חשבון רכב פרטי, זאת על ידי הוספה של נתיבי תחבורה ציבורית.

בנוסף, כוללת התוכנית רפורמה בתעריפי הנסיעה באוטובוס, שילוב בין כל מפעילי האוטובוסים והנפקת כרטיס חכם - כרטיס תקופתי שיאפשר מעבר בין הקווים. כמו כן יוקם שירות מקומי של 15 קווי מיניבוסים ומידיבוסים שינועו בתדירות גבוהה בכל רחבי העיר. בעיריית תל אביב אומרים כי לאחר שתאושר התכנית ע"י חברות האוטובוסי הפועלות במטרופולין תל-אביב, יחלו במשרד התחבורה, בשיתופם, בביצוע התכנית, שיחל באמצע שנת 2010 ויימשך בשלבים עד יישומה המלא בסוף 2011.

  • תחבורה ציבורית

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully