קרליק לביהמ"ש: "למה אני עדיין אזוק למיטה?"

לטענת הנאשם ברצח משפחת אושרנקו, שירות בתי הסוהר התעלם מקביעת ביהמ"ש והשאיר אותו אזוק למיטתו במשך כל שעות היממה. "לא יעלה על הדעת שינהגו בבני אדם כמו באינקוויזיציה הספרדית"

גלעד גרוסמן

דמיאן קרליק, הנאשם ברצח משפחת אושרנקו, עתר היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שירות בתי הסוהר, בטענה שהוא עדין אזוק למיטתו ולא נבדק על ידי גורמים מקצועיים כפי שקבע בית המשפט לפני כחודש. בנובמבר הורה השופט דוד רוזן לשקול מחדש את המשך כבילתו של קרליק, שאזוק בידיו ורגליו למיטה במשך כל שעות היממה, מכיוון שמדובר בצעד קיצוני שיש לעשות בו שימוש לתקופה קצרה בלבד.

בעתירה שהוגשה היום טוען פרקליטו של קרליק, עו"ד אורי קינן מהסנגוריה הציבורית, כי עד כה נבדק קרליק רק על ידי פסיכיאטר של הכלא, והוא עדיין כבול. "לא יעלה על הדעת כי במדינת ישראל, במאה ה-21, ינהגו בבני אדם כמנהג האינקוויזיציה הספרדית", נכתב בעתירה.

עו"ד קינן טוען בעתירה כי השב"ס מתייחס להחלטת בית המשפט כאל "עורבא פרח". עוד נטען, בעקבות שורת מקרים שפורסמן לאחרונה על איזוק עצורים, כי השב"ס סיגל לעצמו נוהג חדש לכבול עצורים למיטה, "שאינו פרי יצירתם של פסיכיאטרים, אלא כנראה, של קציני השב"ס שסבורים כי כך צריך לנהוג בעצורים בהתאם להחלטות פיקודיות, שהקשר ביניהן לבין פסיכיאטריה הוא מקרי בהחלט".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully