הממונה החדש על שוק ההון: פרופ' עודד שריג

שר האוצר שטייניץ החליט בתום סבב ראיונות למנות לתפקיד את שריג, לשעבר דיקן בית הספר למינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה, במקומו של ידין ענתבי שיעזוב את תפקידו בחודש הקרוב

מוטי בסוק
29/12/2009

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, הודיע הערב (שני) לפרופ' עודד שריג על כך שהחליט למנות אותו לממונה הבא על שוק ההון, ביטוח וחיסכון. שריג צפוי להיכנס לתפקיד במהלך ינואר 2010 עם פרישתו של הממונה הקודם, מר ידין ענתבי.

פרופ' שריג הוא בעל תואר Ph.D וכיהן בעבר כדיקן בית הספר אריסון למנהל עסקים במרכזי הבינתחומי בהרצליה. בין השאר לימד שריג באוניברסיטת קולומביה, אוניברסיטת ת"א ובבית הספר וורטון למנהל עסקים. מחקריו מתמקדים בסוגיות של מימון חברות וניהול סיכונים.

במקביל עסק שריג בייעוץ לחברות וגופים בנושאי ניהול השקעות, ניהול פיננסי והערכת שווי נכסים וחברות. כמו כן כיהן במספר דירקטוריונים וועדות השקעה, כולל דירקטוריון הבורסה לניירות ערך בתל אביב ודירקטוריון בנק הפועלים.

לדברי שטייניץ, פרופ' שריג יוכל לתרום תרומה משמעותית לעיצובו ופיתוחו של שוק ההון הישראלי, שוק החיסכון הפנסיוני וענף הביטוח.

סגן השר, יצחק כהן והמנכ"ל חיים שני ששותפו בהליך הבחירה אמרו כי לאחר בחינה של מועמדים רבים לתפקיד, חיצוניים ופנימיים נבחר האיש הראוי ביותר למלא את אחד התפקידים המרכזיים ביותר בשירות הציבורי בכלל ובתקופה זו בפרט.

מינויו של שריג כפוף לאישורה של הוועדה למינויים בכירים של נציבות שירות המדינה ולאישור הממשלה.

שר האוצר וסגנו נפגשו עם שני המועמדים הפנימיים – המשנה לממונה יואב בן-אור, והסגן אריק פרץ, והביעו הערכה רבה לכישוריהם ופעולתם במיוחד בתקופת המשבר הכלכלי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully