פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הוארך מעצרו של אסי אבוטבול: "זה לא פייר"

   מעצרו של העבריין, שלפי החשד איים על מנהל הכלא בו הוא מרצה מאסר, הוארך ב-3 ימים. במהלך הדיון אמר אבוטבול: "גם אם אני פועל לפי החוק זה לא טוב, מה אני אמור לעשות?!"

   בית משפט השלום ברמלה האריך היום (שני) בשלושה ימים את מעצרו של אסי אבוטבול, החשוד כי איים על מנהל הכלא בו הוא מרצה מאסר כראש ארגון פשע. במהלך הארכת המעצר טען נציג המשטרה כי מדובר בראש ארגון פשע מורשע, אשר בין העבירות עליהן נשפט נמצאת גם עבירת האיומים שבגינה נעצר ולכן יש לייחס יתר חשיבות לאיומים שהוא משגר.

   עוד ציין נציג המשטרה, כי בין היתר כתב אבוטבול במכתבו למפקד הכלא כי "אלוהים ישלם לך באוכל כמו שאתה מתעלל בנו באוכל". פרקליטתו של אבוטבול, עו"ד קרן נהרי, טענה כי עצם העובדה שאבוטבול העביר במו ידיו את המכתב למנהל האגף מצביעה על כך שלא הייתה בכוונתו לאיים.

   טרם תחילת הדיון אבוטבול לעג לחוקרי המשטרה ואמר בגיחוך "כשבאתם אליי ואמרתם לי שאני עצור, ממש רעדתי, מה זה נבהלתי". בנוסף, במהלך הדיון, ביקש אבוטבול את זכות הדיבור וטען כי המשטרה עצרה אותו רק בניסיון לסכל את ערעורו הקרב לבית המשפט העליון.

   "אני עומד בפני ערעור בעליון בנושא של ראש ארגון הפשע", אמר אבוטבול". כל מה שעושים לי פה זה כדי שאני אגיע שחור לעליון, וזה לא פייר, כי עשיתי את הכל לבן. אם פועלים לפי החוק, זה לא טוב, וגם אם לא פועלים לפי החוק, זה לא טוב. מה אני אמור לעשות?!".

   רצה להביא כיבוד מהבית

   אמש נעצר אבוטבול בחשד שאיים על מפקד כלא גלבוע, בו הוא מרצה מאסר כראש ארגון פשע. בעקבות האיומים, תיגברו בשב"ס את האבטחה סביב מפקד הכלא, גונדר משנה ד'. על פי החשד, אבוטבול שלח למפקד הכלא מכתב איומים לאחר שפנה לפני כחודש למנהל בית הכלא בבקשה לאפשר לו לקיים במקום מסיבת בת מצווה לאחת מבנות משפחת אבוטבול.

   מפקד הכלא הסכים לאשר את עריכת המסיבה אך התיר זאת בתנאי שבמסיבה לא ינכחו יותר מעשרה מוזמנים שכולם בני משפחה מדרגה ראשונה. מפקד הכלא אף סירב לבקשתו של אבוטבול לאפשר הבאת כיבוד מהבית, והסכים רק כי במסיבה יהיה כיבוד הנמכר במזנון הכלא.

   גורמים בשב"ס סיפרו לוואלה! חדשות כי "ברגע שאמרו לאבוטבול שהוא לא יכול להביא אוכל, זה מה שככל הנראה הכעיס אותו". הם הוסיפו כי במכתב שנשלח למפקד בית הכלא הוא כתב "אתה אדם רע ואני אמחק אותך". בשב"ס רואים את המעשה בחומרה, אך מציינים כי לא מדובר במעשה מתוחכם מצידו של אבוטבול.