יתומי צה"ל לבג"ץ: דורשים הכרה לכל החיים

ארגון היתומים עתר לבג"ץ בדרישה שחבריו יקבלו הכרה גם אחרי גיל 30. "בהורים ובנשים טיפלו, אבל את הילדים שכחו"

  • יתומי צה"ל
יהושע בריינר

ארגון יתומי צה"ל עתר היום (רביעי) לבג"ץ, בדרישה שמשרד הביטחון יכיר בחבריו כיתומים לכל ימי חייהם. בארגון טוענים כי נכון לעכשיו הם מיוצגים על ידי ארגון אלמנות צה"ל, ולכן דורשים היתומים שהמדינה תכיר בהם כבארגון נפרד.

"כמו שחבר כנסת לא ישלח את אמא שלו שתצביע עבורו, כך איננו מעוניינים שהאמהות שלנו ייצגו אותנו", אמר לוואלה! חדשות עדי כספי, ראש ארגון יתומי צה"ל. כספי הוסיף, כי "לא תמיד אמא יודעת מה טוב עבור הבן שלה ולחלק מהיתומים כבר אין אמא. אנחנו רוצים לייצג את עצמנו".

אביו של כספי נהרג בשנת 53' לאחר שעלה על מוקש וכעת הבן דורש שיכירו בארגון כמייצג הבלעדי של היתומים, וזאת בנוסף לארגון יד לבנים ולארגון האלמנות. עדי מסביר כי "הזכויות שאנו זכאים להם ממשרד הביטחון נפסקות בגיל 30 בגלל חוק שחוקק לפני 59 שנים, אבל היתמות אינה שפעת חורפית. האם אדם מפסיק להיות יתום בגיל 30 ויום? היום אין אף גוף שעומד ומייצג את הילדים".

לדברי כספי, בזכות פעילות הארגון, מאפשר משרד הביטחון טיפול פסיכולוגי ליתומי צה"ל גם לאחר גיל 30 - החלטה שהתקבלה רק בשנים האחרונות. כספי מדגיש כי "אין לנו שום ויכוח עם ארגון אלמנות צה"ל, הן עשו עבודה נפלאה בייצוג עצמן, אבל למה שהאלמנה תייצג אותי? אנו דורשים ממשרד הביטחון שיכירו גם ביתומים. בהורים טיפלו, בנשים טיפלו, אבל את הילדים שכחו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully