נחשפה רשת הברחת סמים מדרום אמריקה לישראל

3 נשים בוליביאניות שהגיעו ארצה במסווה של צלייניות חשודות שהבריחו בגופן סמים מסוג הירואין וקוקאין לרשת ישראלית. "אם שקיות הסם היו מתפוצצות בגופן הן היו יכולות למות"

איילה חננאל

רשת הברחת סמים מדורם אמריקה לישראל נחשפה במהלך חקירה שניהל בשנה האחרונה מפלג הסמים והתשאול של ימ"ר ת"א.

אמש (שלישי) נחתו בישראל שלוש נשים מבוליביה: אם בשנות ה-40 לחייה ושתי בנותיה, בנות 20. לאחר נחיתתן הגיעו השלוש למלון בת"א ושם פשטו בלשי מפלג הסמים של מפלג ת"א על הדירה ואיתרו את שלוש הנשים כשברשותן 2 קילוגרם של סמים מסוג הירואין, מחולקים וארוזים בתוך קונדומים. על פי העדויות שנמצאו בחדר הבינו הבלשים כי הנשים פלטו מגופן את החבילות עם הגעתן לחדר. מאחר ועלה חשד כי הנשים עדיין מחזיקות בגופן סמים נוספים הן נלקחו לבית החולים, שם אכן התברר כי בגופן ישנה עוד כמות סם גדולה.

במקביל למעצרן של הנשים המשיכו להתבצע פעולות חקירה שונות של מפלג התשאול. הבלשים איתרו את פרטיהם של שני חשודים, אב (61) ובנו (35) תושבי ת"א, עמם היו הנשים בקשר לביצוע הברחות הסמים ושילמו לנשים עבור ההברחה.

בשעות הלילה בוצע מפגש בין הנשים לשני הקונים החשודים ברחוב בן יהודה בת"א, תחת עיניהם הפקוחות של בלשי מפלג הסמים. הבלשים עצרו את שני החשודים אשר ברשותם נתפסו עשרות אלפי יורו, דולרים ושקלים שיועדו לתשלום עבור הסמים. כמו כן נעצר במקום חשוד נוסף, תושב ת"א שעל פי החשד קשור אף הוא לאירוע.

בחקירתן של הנשים התברר כי הן הגיעו לארץ מספר פעמים בשנה האחרונה, כאשר כל פעם הבריחו בתוך גופן מספר ק"ג של קוקאין, שבלעו באמצעות קונדומים. את הסמים סיפקו לחשודים ואת הכסף שקיבלו העבירו על פי החשד לקרטל סמים בדרום אמריקה. במפלג הסמים חושדים כי מדובר ברשת ענפה של יבוא סמים מדרום אמריקה וכי שלושת הבלדריות שנתפסו הן רק חלק קטן מרשת זו. הבוקר יובאו כל ששת החשודים להארכת מעצר בבית משפט השלום ת"א.

"החשודים מכרו את הסמים בכל רחבי ת"א"

סנ"צ ידידיה סבג, ראש מפלג הסמים בימ"ר ת"א, אמר לוואלה! חדשות כי "החשודים הינם אב ובנו בעלי עבר פלילי עשיר, שמוכרים לנו היטב כיבואני סמים גדולים שעמדו בראש רשת הפצת סמים שהפעילו בתל אביב.יש להם קשר עם קרטל סמים בדרום אמריקה, אשר משגר לכאן בלדרים אשר נושאים בגופם את הסמים. בעת הגעתם של הבלדרים ארצה החשודים רוכשים מהם את הסמים ומעבירים דרכם את התשלום לקרטל בדרום אמריקה".

סבג הוסיף כי "החשודים מכרו את הסמים בכל רחבי תל אביב באמצעות רשת ההפצה שעמדו בראשה. אני יכול להגיד בבטחה שבמעצרם של החשודים עצרנו נתיב יבוא גדול מימדים של סמים מדרום אמריקה לישראל, אשר על פי החשד פעל למעלה משנה והבריח לארץ סמים בדרך זו מספר רב של פעמים. מדובר ברווחים כספיים אדירים מאחר וקילו של קוקאין נמכר בדרום אמריקה בסכום של בין 2,000-6,000 דולר, ואילו בארץ מחירו מאמיר עד למאה אלף דולר".

"את הבלדרים מגייס קרטל הסמים בדרום אמריקה", סיפר סבג. "מדובר באנשים נואשים שמגיעים ממצוקה כלכלית קשה ולכן הם מסכימים. במקרה הנוכחי,מדובר באם ושתי בנותיה אשר הגיעו לארץ במסווה של צלייניות. שלושת הנשים בלעו אל בטנן מעל לשלושה קילוגרם של קוקאין, כמות שאם חס וחלילה הייתה מתפוצצת טרם פלטו אותה החוצה, הייתה יכולה להביא למותן".

(עדכון ראשון: 11:24)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully