הבורסה מעדכנת מדדים: אפריקה ואל על נדחקות

הבורסה הודיעה אמש על עדכון החברות המרכיבות את מדדי המניות המובילים: אל על נפרדת ממדד ת"א 100, אפריקה ישראל של לבייב תעזוב את מדד המעו"ף. פרוייקט תמר 1 מכניס את דלק קידוחים ואבנר למדד

עומר רבין
22/12/2009

השינויים החדים והתנודתיות המשפיעה על החברות הגדולות במשק בחודשים האחרונים עושה את שלה וצפוייה להשתקף החל מחודש ינואר גם בהרכבי מדדי המניות בתל אביב. אמש (שני) פרסמה הנהלת הבורסה לניירות ערך בתל אביב את הרכבי מדדי המניות החדשים שייכנסו לתוקף ב-3.1.2010 ומצביעים על מספר מגמות מעניינות.

איש העסקים לב לבייב יכול אמנם לחייך בעקבות אישור הסדר החוב של אפריקה ישראל - אבל את מקומו במדד ת"א 25 הוא כבר הפסיד והוא צפוי להיגרע ממקומו במדד ולהסתפק במקום ה-51 בדירוג המניות הגדולות בבורסה - דירוג אשר יעניק לו שווי של 0.29% ממדד תל אביב 100. מי שעוד תיגרע ממדד 25 החברות המובילות היא חברת כור שלמרות ה"סיבוב" המוצלח של הבעלים נוחי דנקנר במניות הבנק השווייצי "קרדיט סוויס" - תידרדר למקום ה-24 בבורסה בלבד. אליהן תצטרף לנגרעות גם חברת מגדל ביטוח.

המצטרפות במקומן למדד הן בעיקר חברות הגז המושפעות מהראלי המשמעותי האחרון שנרשם בהן על רקע האופטימיות הרבה בכל הנוגע לקידוח "תמר 1" שמול חופי חיפה. דלק קידוחים ואבנר יהש מצטרפות למדד 25 החברות המובילות וידורגו בו במקומות ה-27 וה-21 בהתאמה. המניה השלישית שתצטרף למדד היא זו של גזית גלוב.

בגזרת מדד ת"א 100 גם כן נרשמים שינויים משמעותיים: החברה הבולטת שמאבדת את מקומה במדד היא חברת התעופה הלאומית אל על שספגה הפסדים כבדים בעקבות המשבר הכלכלי והמשבר החמור במיוחד בתחום התעופה. לצידה ייגרעו, בין היתר, גם מניות רדוויז'ן, פורמולה מערכות וקמהדע. את מקומן יתפסו מניות דלק אנרגיה, אזורים, טאואר, מבני תעשיה וכמה מניות נוספות.

גם תעודות הסל הצמודות למדדים השונים בבורסה המושפעים מן העדכון (ת"א 25, ת"א 100, ת"א 75 ואחרים) - צפויים להיות מעודכנים בתחילת השנה החדשה. את הרשימה המלאה של המדדים המעודכנים ואת ערכם בכל מדד ניתן למצוא באתר הבורסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully