פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לבני עקצה את נתניהו: "האנגלית לא תועיל"

   יו"ר האופוזיציה נשאה דברים בכנס בהרצליה ותקפה את נתניהו גם בנושא מפת העדיפות הלאומית: "אין שום היגיון בהכנסת התנחלויות מבודדות, שברור שלא תישארנה חלק מישראל בהסדר עתידי"

   יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, נשאה היום (שישי) דברים בפני "המועדון המסחרי-תעשייתי" בבית חיל האוויר בהרצליה. לבני אמרה כי "ישנו תהליך של דה-לגיטימציה הולך וגובר בעולם לעצם היותה של ישראל בית לאומי לעם היהודי. הפתרון של לשבת בפינה ולומר שכל העולם נגדנו, ומדי פעם לדבר באנגלית משובחת בפני העולם - לא יעבוד. ניתן לגייס את העולם לתמוך באינטרסים הבסיסיים של ישראל - היינו שם לפני שנה. עקרון שתי מדינות הלאום הוא קודם כל אינטרס ישראלי.כדי לקבל את תמיכת העולם התובנה חייבת להיות שישנה אסטרטגיה דואלית - מכים בגורמים הקיצוניים אך מקיימים דיאלוג עם הגורמים הפרגמאטיים".

   כנס ייצוב שיטת הממשל והמערכת הפוליטית בישראל, אוניברסיטת תל אביב נובמבר 2009 (אורי לנץ)
   "מחיר אי קבלת ההחלטות גבוה בהרבה ממחיר ההכרעות". לבני (אורי לנץ)

   בדבריה התייחסה לבני לאירוע הצתת המסגד בגדה המערבית ואמרה כי "בתל-אביב מתקיימת היום תהלוכה של זכויות אדם ובשומרון גורמים קיצוניים מציתים מסגד בפרובוקציה חמורה ונתעבת. אין לי ספק שמי שהציתו את המסגד הם גורמים קיצוניים - יש לתפוס אותם ולמצות עמם את הדין. אם לא נסתכל פנימה ונתמודד עם מה שקורה בתוך החברה הישראלית - לא ניתן יהיה להגיע לפתרונות".

   יו"ר האופוזיציה התייחסה אף להחלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין מפת סדר העדיפויות הלאומית ואמרה כי "סדר עדיפויות לאומי משמעותו חיזוק מקומות כמו הנגב והגליל ושימור גושי ההתיישבות. אין שום היגיון בהכנסת התנחלויות מבודדות, שברור שלא תישארנה חלק מישראל בהסדר עתידי, למפת סדר העדיפויות. לא ניתן להזכיר את מגרון וגוש עציון באותו משפט ולהתייחס להתנחלויות מבודדות ולגושי ההתיישבות באופן זהה. אי אפשר לקרוץ באותו זמן לשני הכיוונים - זה עיוורון מדיני".

   לבני הוסיפה כי "מחיר אי קבלת ההחלטות גבוה בהרבה ממחיר ההכרעות. מי שלא מבין זאת ועושה מהלכים מתוך כפייה או כי העולם לוחץ וצריך להשביע את רצונו של מישהו - לא יכול לקבל את ההכרעות הנדרשות. הדרך היחידה לשמור על האינטרסים של ישראל היא דרך יוזמה ישראלית - אם לא נעשה זאת, יכפו עלינו יוזמות - וזה לא משנה אם באנגלית, ערבית, צרפתית או שבדית".