עסקת פסגות תיחתם בשעות הקרובות

במסגרת עסקת הענק יעבור בית ההשקעות מידיה של קרן יורק לידיה של קרן אייפקס תמורת יותר מ-3 מיליארד שקל. מנכ"ל פסגות ורמוס צפוי להרוויח מהעסקה 20-25 מיליון שקל

  • אייפקס
  • פסגות
אתי אפללו

בשעות הקרובות צפויה להיחתם עסקת הענק שתעביר את בית ההשקעות פסגות מידיה של קרן יורק לידי קרן אייפקס תמורת יותר מ-3 מיליארד שקל. פסגות - בית ההשקעות הגדול בישראל - מנהל נכסים של 120 מיליארד שקל.

קרן יורק השקיעה בפסגות בספטמבר 2006 כ-650 מיליון שקל, וקיבלה בתמורה 100% מהמניות. את שארית ההשקעה (650 מיליון שקל) שילמה פסגות עצמה באמצעות הגדלת החוב. מאוחר יותר, במסגרת העסקה לרכישת קופות הגמל גדיש, יורק ביצעה הקצאה של כ-20% מהמניות לבעליה - קרן פליינפילד. במסגרת עסקה שנייה שביצעה פסגות לרכישת קופות הגמל של פריזמה, הקצתה קרן יורק לקרן מרקסטון 24% ממניות פסגות, כך שכיום מחזיקה קרן יורק רק בכ-56% ממניות בית ההשקעות.

בעקבות מכירת פסגות, קרן יורק צפויה להציג רווח הון של כמיליארד שקל. קרן מרקסטון שמחזיקה ב-24% מפסגות - אחרי שמכרה לה את קופות הגמל של פריזמה - צפויה להציג רווח הון של מאות מיליוני שקלים בעקבות העסקה.

בעקבות העסקה, צפויים בכירי החברה לקבל מענקים שמנים. רועי ורמוס, מנכ"ל פסגות, צפוי להרוויח 20-25 מיליון שקל מהעסקה. אריק שטינברג, יו"ר פסגות, ירוויח 10-15 מיליון שקל. הרווח של ורמוס ושטיינברג נגזר מהפער בין 1.3 מילארד שקל - שווייה של פסגות כשנרכשה על ידי קרן יורק ב-2006 - לבין המחיר שייסגר בעסקה למכירת בית ההשקעות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully