פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   עסקת פסגות תיחתם בשעות הקרובות

   במסגרת עסקת הענק יעבור בית ההשקעות מידיה של קרן יורק לידיה של קרן אייפקס תמורת יותר מ-3 מיליארד שקל. מנכ"ל פסגות ורמוס צפוי להרוויח מהעסקה 20-25 מיליון שקל

   בשעות הקרובות צפויה להיחתם עסקת הענק שתעביר את בית ההשקעות פסגות מידיה של קרן יורק לידי קרן אייפקס תמורת יותר מ-3 מיליארד שקל. פסגות - בית ההשקעות הגדול בישראל - מנהל נכסים של 120 מיליארד שקל.

   קרן יורק השקיעה בפסגות בספטמבר 2006 כ-650 מיליון שקל, וקיבלה בתמורה 100% מהמניות. את שארית ההשקעה (650 מיליון שקל) שילמה פסגות עצמה באמצעות הגדלת החוב. מאוחר יותר, במסגרת העסקה לרכישת קופות הגמל גדיש, יורק ביצעה הקצאה של כ-20% מהמניות לבעליה - קרן פליינפילד. במסגרת עסקה שנייה שביצעה פסגות לרכישת קופות הגמל של פריזמה, הקצתה קרן יורק לקרן מרקסטון 24% ממניות פסגות, כך שכיום מחזיקה קרן יורק רק בכ-56% ממניות בית ההשקעות.

   בעקבות מכירת פסגות, קרן יורק צפויה להציג רווח הון של כמיליארד שקל. קרן מרקסטון שמחזיקה ב-24% מפסגות - אחרי שמכרה לה את קופות הגמל של פריזמה - צפויה להציג רווח הון של מאות מיליוני שקלים בעקבות העסקה.

   בעקבות העסקה, צפויים בכירי החברה לקבל מענקים שמנים. רועי ורמוס, מנכ"ל פסגות, צפוי להרוויח 20-25 מיליון שקל מהעסקה. אריק שטינברג, יו"ר פסגות, ירוויח 10-15 מיליון שקל. הרווח של ורמוס ושטיינברג נגזר מהפער בין 1.3 מילארד שקל - שווייה של פסגות כשנרכשה על ידי קרן יורק ב-2006 - לבין המחיר שייסגר בעסקה למכירת בית ההשקעות.