המחאה ממשיכה: הפנינג אקולוגי בחוף פלמחים

לאחר ההצלחה היחסית בהקפאת הליכי התכנון בחוף, עליה הכריזה ועדת התכנון בחודש שעבר, המאבק נגד הבנייה בחוף פלמחים נמשך: ביום שישי יתקיים שם הפנינג מחאה

אייל דץ

המאבק נגד הבנייה בפלמחים נמשך: ביום שישי הקרוב, החל מהשעה 11:00 בבוקר, יתקיים הפנינג בחוף פלמחים במחאה על תוכנית הבנייה הצפויה ובקריאה לשר הפנים אלי ישי לבטל את הפרויקט. ההפנינג ייפתח בניקיון וסיור אקולוגי בחוף, ימשיך עם מעגל תופים, מעגל קפוארה וג'אגלינג. ההפנינג מאורגן על ידי ארגון מגמה ירוקה, בשיתוף עם הארגונים: צבע ירוק - גולשים ומנקים, ארץ ללא בדל, עתיד ישראל, ועד פלמחים ותושבי האזור. באירוע יהיה נוכח ח"כ אופיר פינס (העבודה).

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

לכתבה המלאה
המחאה נגד הבנייה נמשכת. חוף פלמחים (צילום: איריס דומאני)

בחודש שעבר החליטה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה – מרכז, להקפיא את הליכי התכנון של תוכנית הבנייה בחוף פלמחים לבקשת השר להגנת הסביבה גלעד ארדן. עד להחלטה של היועץ המשפטי לממשלה בנושא ממצאי דו"ח הביקורת של מבקר המדינה בנושא. הוועדה היתה אמורה לדון בהסדרי החנייה בתוכנית, אולם בעקבות דו"ח מבקר המדינה ופנייתו של השר להגנת הסביבה גלעד ארדן לוועדה, החליטו חבריה כי אין טעם לדון בתוכנית וכי הם מעבירים את הכדור ליועץ המשפטי לממשלה. הוועדה אמורה לקבל עדכון תוך תקופת זמן של עד שלושה חודשים בנוגע להחלטתו של היועץ המשפטי.

בדו"ח של מבקר המדינה על הבנייה בחוף פלמחים, קבע המבקר מיכה לינדנשטראוס כי "גילה ליקויים חמורים הן בפעילות של מינהל מקרקעי ישראל והן בהליכי התכנון שייעדו את הקרקע להקמת כפר נופש". המבקר קרא ליועץ המשפטי לממשלה לבטל את תוכנית הבנייה. לדבריו, על רשויות המדינה לבחון מחדש אם המשך ההתקשרות עם היזם משרת את האינטרס הציבורי של שמירת הסביבה החופית ונגישותה לציבור. בעקבות הדו"ח קרא השר ארדן לוועדה המחוזית לדון בביטול אישורי הבנייה וזאת לאור הפגמים שנתגלו. "זהו דו"ח חמור ביותר שמוכיח שהרשויות טרם הפנימו שחוף הים הוא משאב ציבורי ושחייבים לאפשר גישה פתוחה ושוויונית אליו לכל הציבור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully