למרות האישום: אביטן לא יושעה מעבודתו

  בית הדין מתח ביקורת על כך שהעירייה "נזכרה" לבקש להשעות את אביטן, שהואשם ב-2007 בביצוע מעשים מגונים, זמן רב לאחר פתיחת החקירה. אביטן: "הבקשה הוגשה בחוסר ניקיון כפיים"

  גלעד גרוסמן

  כדורגלן העבר שלום אביטן יישאר בעבודתו בעיריית באר שבע למרות שהוא נאשם בביצוע מעשים מגונים, כך קבע אתמול בית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות. בית הדין מתח ביקורת נוקבת על העירייה על כך ש"נזכרה" להגיש בקשה להשעותו זמן רב לאחר פתיחת החקירה.

  אביטן, מכוכבי העבר הגדולים ביותר של הפועל באר שבע, מועסק זה כמה שנים בחברת בת שכפופה למחלקת החינוך בעירייה. ב-2006 התלוננה עובדת בחברה על כך שאביטן הטריד אותה מינית. כתב האישום נגדו הוגש ב-2007.

  למרות שכתב האישום הוגש כבר לפני למעלה משנתיים, רק בספטמבר השנה פנתה העירייה לבית הדין בבקשה להשעותו. העירייה טענה שהיא מבקשת להשעות את אביטן עד תום המשפט נגדו בשל הפגיעה בתדמיתה. את העיכוב בבקשת ההשעייה הסבירה בתחילה העירייה בחוסר שיתוף פעולה מצדו של אביטן, שלא יידע את העירייה על פרטי החקירה נגדו ועל הגשת כתב האישום. לאחר מכן שינתה העירייה את טענתה והסבירה שהעיכוב נבע משינוי מדיניות בתחום השעיית עובדים לאחר בחירתו של ראש עיר חדש.

  מנגד, אביטן טען באמצעות עורך הדין גיא לנדאו, כי הבקשה להשעותו הוגשה בחוסר ניקיון כפיים ותוך הסתרת העובדה שראש העיר רוביק דנלוביץ וקודמו בתפקיד יעקב טרנר ידעו על החקירה אולם העדיפו לשתוק. לטענתו, הבקשה הוגשה כעת רק משום שאביטן תמך בבחירות האחרונות בטרנר, ולא בדנילוביץ.

  עוד בוואלה! NEWS

  ארוחה במעטפה ב-10 דקות הכנה

  אודי ברקן ואושר אילדמן
  לכתבה המלאה
  אביטן (שמאל) מכוכבי העבר של הפועל באר שבע (יח"צ)

  אב בית הדין, עורך הדין בני יערי, דחה את בקשת העירייה וטען כי "כל דרך התנהלותה של העירייה בפרשה זו גרמה לכך שתדמיתה כבר נפגעה, שמה הטוב הוכתם, אמון הציבור בה אף הוא נפגע והמצב הוא בבחינת 'מעוות לא יוכל לתקון'". הוא הוסיף שהטענה הראשונה של העירייה בדבר חוסר ידע על התנהלות הפרשה לא היתה אמת, ושינוי טענותיה מגלה חוסר ניקיון כפיים.

  לדבריו, התלונות כנגד אביטן היו ידועות מזה שלוש שנים לבכירים בעירייה ולתושבים רבים, היות ואביטן "הנו דמות ידועה מאוד בבאר שבע ומחוצה לה; למרות כל זאת, שום דבר לא נעשה בנידון ושום פעולה לא ננקטה בידי העירייה מלבד לדאוג ליצירת הפרדה בין המשיב למתלוננת". הוא קבע שעל העירייה היה להשעות את אביטן מיד עם היוודע דבר החקירה נגדו ולפנות כבר אז לבית הדין למשמעת.

  "כיצד זה איפוא מגלה ראש העיר ויחד עמו כל הפקידות הבכירה של העירייה, אדישות מוחלטת כזו, במשך תקופה כה ארוכה, להתפתחות החקירה", כתב עורך הדין יערי. "כיצד זה הם עוצמים את עיניהם ואינם פונים מיוזמתם למשטרה כדי לברר מה עלה בגורל החקירה ומה היו תוצאותיה?! אין ספק שזוהי התנהלות מבישה אשר פגעה קשות בתדמיתה של העירייה, אבל כנראה שתדמית זו לא היתה יקרה ללבם של הגורמים הרלוונטיים בעירייה".

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully