מונה כונס נכסים למפעל הטקסטיל מוליתן

לבקשת בנק דיסקונט מונה כונס נכסים למפעל מוליתן. לדברי ההסתדרות מדובר בצעד חד צדדי שנעשה ללא תיאום עם העובדים. מחר יתכנסו עובדי המפעל לישיבת חירום

קובי מנדל
06/12/2009
אדריאן הרבשטיין

(צילום: אדריאן הרבשטיין, עריכת וידאו: עידן גוראל)

עוד בוואלה!

5 הנקודות הכי טובות בארץ לפיקניק לא שגרתי

וואלה! רכב בשיתוף דאצ'יה

נמשכים הקשיים בענף הטקסטיל בצפון. לבקשת בנק דיסקונט מונה הערב (ראשון) עורך הדין עופר אטיאס ככונס נכסים למפעל "מוליתן" בנהריה. אטיאס כבר התייצב במפעל והחליף את מנעוליו.

עובדי המפעל הגיבו בתדהמה ובזעם למהלך זה של בנק דיסקונט. מההסתדרות נמסר כי במגעים שהתקיימו בינם לבין הבנק בעקבות פעולות המחאה של עובדי המפעל עלה הרושם כי בכוונת דיסקונט להגיע להסדר מוסכם עם העובדים. יו"ר מרחב גליל מערבי, אשר שמואלי, אמר כי "התייצבותו של הכונס בשערי המפעל הכתה את העובדים בתדהמה. בנק דיסקונט הבטיח לנו הבטחות אך בפועל עשה פעולה חד-צדדית מאחורי גבם של העובדים".

מחר מתכוונים העובדים להתכנס בנהריה לישיבת חירום בה יגבשו את תגובתם למהלך. עו"ד שי תקן, היועץ המשפטי של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אמר כי "אנחנו נערכים לכל תרחיש אפשרי. אנחנו לומדים את הבקשה ומגבשים את תגובתנו. בכל מקרה נעמוד לימין העובדים בדרישה חד משמעית שבכל הסדר שיגובש יובטחו זכויות העובדים".

בשבוע שעבר הפגינו עובדי "מוליתן" מול המפעל במחאה על כך שלא קיבלו את שכרם זה חודשיים. המפעל נקלע לקשיים לאחר שהבנק סירב לעמוד בהתחייבות להעביר ערבות של כ-3 מיליון שקלים הנחוצים לצריכת חומרי גלם ותשלום משכורות העובדים. סירוב הבנק להעביר את הערבות ככל הנראה נעוץ בכך שהמפעל כבר חייב לבנק כ-32 מיליון שקל.

בתמורה לחוב שיעבד הבנק מפעלים נוספים של החברה בברקן ואת שטח המפעל בנהריה ששטחו 14 דונם. לאחרונה נמסר לעובדים ולהסתדרות כי ישנו משקיע שמוכן להזרים למפעל סכום של שמונה מליוני שקלים תוך הפעלתה של תוכנית הבראה. המשקיע התנה את ההשקעה בהפעלת המפעל לנסיון במשך חודשיים אולם בנק דיסקונט סירב להסדר והודיע כי ישקיע כסף בעצמו בתקופה זו. למרות ההבטחות טרם הוזרם כסף

  • בנק דיסקונט
  • מוליתן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully