15 שנות מאסר לאב שניסה להרעיל את בנותיו

בית המשפט שלח לכלא אב, תושב הפזורה הבדואית, שניסה לרצוח שלוש מבנותיו באמצעות סוכריות שוקולד, אליהן הכניס אבקה לקטילת חרקים

רמי שני

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ראשון) 15 שנות מאסר על בדואי תושב הפזורה שהורשע כי ניסה לרצוח שלוש בנות מתוך שמונת ילדיו, באמצעות סוכריות שוקולד מורעלות.

לפי כתב האישום, התגלע סכסוך ארוך בין האיש לגרושתו, על רקע חילוקי דעות על החזקת ילדיהם המשותפים. בעקבות זאת, נהג האיש למנוע מילדיו לשוב לבית האם בו התגוררו, ואף מנע מבני משפחתה הקרובים ביותר להגיע אל ביתו כדי להשיב את הילדים אל אמם. באחד המקרים, הוא אף איים ברצח על אחיה של האם, שהגיע לביתו יחד עם שוטר ועובד סוציאלי כדי להחזיר את הילדים לביתם.

לאחר האירוע, החליט האיש לגרום למותן של שלוש בנותיו, המוגדרות כקטינות. לשם כך, הצטייד באבקה המשמשת לקטילת חרקים בשם "מתומיל". מדובר באבקה רעילה שעלולה לגרום להרעלה חמורה וללא טיפול רפואי אף למוות. מכתב האישום עולה, שהוא ציפה באמצעותה שלוש סוכריות שוקולד. הוא נתן את שלוש הסוכריות האלה לבנו והנחה אותו למסור אותן לאחיותיו בלי שאף אחד יידע על כך. כמו כן, הוא דרש מהבן להורות לאחיות לשתות מים לאחר שיאכלו את הסוכריות.

הבן הלך לבית הספר וכששב, הוא נתן את הסוכריות לאמו כי חשד שאביו שם בהן חומר כלשהו. האם ביקשה לוודא את החששות וטעמה אחת מהן. היא איבדה את הכרתה, והובהלה לבית החולים, שם טופלה לאחר שאובחנה כסובלת מהרעלה. מצבה הידרדר, ורק בעקבות הטיפול היא התאוששה ושוחררה לביתה, ארבעה ימים אחרי שאושפזה.

הבן נחקר על ידי חוקרת ילדים ושחזר את האירועים באוזניה. היא ציינה במפורש שהוא רואה בממתקים כסיבה לנפילה של האם ופינויה לבית החולים. בית המשפט קבע, שהאיש נאשם בשלוש עבירות: ניסיון לרצח, שימוש ברעל ואיומים על חייו של אחי אישתו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully