פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אישה ערירית מתה במיטתה - כלביה נגסו בעורה

   במשך שבועיים היתה מוטלת גופתה של האישה בת ה-55 בביתה באשקלון מבלי שאיש ידע כי מתה. בנות הדודה שלה מצאו אותה לאחר שנראה כי כלביה החלו לנגוס בעורה

   אישה ערירית בת 55 שמתה לפני שבועיים ושגופתה נמצאה אתמול, נקברה אתמול (חמישי) בבית העלמין באשקלון. הזמן הרב שעבר מאז מותה ועד לקבורתה נובע מכך שאיש לא ידע כי מתה. קרובי המשפחה המעטים שהיו לה בארץ, כלל לא ידעו מהו מצב בריאותה. לאחר שעבר זמן רב, ניסו הקרובים ליצור עמה קשר טלפוני, אך ללא הצלחה.

   אתמול החליטו בנות הדודה שלה, לבקר בביתה. הן נכנסו לבית ומצאו את האישה שוכבת ללא רוח חיים על מיטתה. לצוות הרפואי שהוזעק למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה. היא מתה על מיטתה, כשרק ששת כלביה לידה ובסביבתה. ההערכה היא כי הכלבים שלא קיבלו מזון מאז מות האישה, החלו לנגוס בבשרה וגרמו לפגיעות בעורה.

   בני המשפחה, יצרו קשר עם גורמי זק"א באשקלון, שסייעו להם לטפל בגופה. "היה מזעזע לראות אותה במצב הזה", סיפר איש ארגון זק"א באשקלון, מאיר בוסקילה, "בעלי החיים מנעו מאיתנו תחילה לבצע את העבודה. לא היה מי שישגיח עליהם. בסופו של דבר, הרחקנו אותם והעברנו את הגופה למכון לרפואה משפטית באבו כביר".

   חוקרי המשטרה, ביקשו מבית המשפט השלום באשדוד, לאפשר את נתיחת הגופה בכדי לברר את סיבת המוות, אולם בית המשפט דחה את הבקשה בנימוק של מניעת פגיעה בגופת המתה.