"ישראל הודיעה למתווך שברגותי לא ישוחרר"

לפי דיווח בעיתון ערבי, ישראל הודיעה למתווך הגרמני ששחרורו של בכיר פתח מרוואן ברגותי אינו עומד על הפרק. עוד דווח כי המחלוקת הצטמטמה ל-15 אסירים בלבד. עיתון כוויתי שאמינותו מוטלת בספק טוען: החייל החטוף כבר הועבר למצרים

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים

מקורות המעורבים במשא ומתן לגיבוש עסקה מסרו הבוקר (חמישי) לעיתון הסעודי "אל-ווטן" כי ממשלת ישראל הודיעה למתווך הגרמני שהיא מסרבת לשחרר את מרוואן ברגותי במסגרת העסקה. המקורות אישרו את הדיווח בעיתון הלבנוני "אל-מוסתקבל", לפיו המחלוקת נסובה כעת סביב 15 שמות של אסירים פלסטינים, ביניהם כאמור בכירי הזרוע הצבאית של חמאס וכן שלוש אסירות, ביניהן רוצחת הנער אופיר רחום, אמנה מונא.

בתוך כך, אמרו מקורות פלסטינים לעיתון הלבנוני "אל-מוסתקבל" כי "למרות ההתקדמות המשמעותית שהושגה במשא ומתן לגיבוש עסקת שליט, עדיין יש מספר מכשולים שיש לעבור כדי להשיג הסכם בין ישראל לחמאס". לדבריהם, נקודת המחלוקת העיקרית בין ישראל חמאס היא סירובה של ישראל לשחרר 15 אסירים, ביניהם 10 מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס כגון עבדאללה ברגותי, איברהים חאמד וחסן סלאמה.

לדברי המקורות, מבין 15 האסירים שישראל מסרבת לשחרר נמצאים גם בכיר פתח מרוואן ברגותי, מזכ"ל החזית העממית אחמד סעדאת, וכן שלוש אסירות שנידונו לשנות מאסר ארוכות בגין מעורבות ברצח ישראלים. "ישראל לא הסכימה לשחררם בתנאי לגירושם לחו"ל", אמרו המקורות. "נושא גירושם של ברגותי וסעדאת אינו עומד כלל לדיון".

במקביל, דיווח העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" כי החייל החטוף גלעד שליט נמצא כבר במקום סודי בקהיר בחברת מפקד הזרוע הצבאית של חמאס, אחמד ג'עברי. לפי הדיווח, שליט הועבר בשל בקשתה של מצרים שחמאס יוכיח את רצינות כוונותיו במגעים. לטענת העיתון, שליט הועבר באוטובוס מצרי תחת אבטחה כבדה. יש לציין שלדיווח אין שום אישור ממקור אחר, ולפיכך ניתן לפקפק באמינותו. שלשום אף הכחישה מצרים בתוקף כי שליט נמצא כבר בשטחה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully