יום האיידס: 6,347 נושאים הנגיף בארץ

יום האיידס מצויין בעולם וארגון הבריאות העולמי חושף ש-33 מיליון בני אדם ברחבי העולם נושאים את הנגיף. בשנת 2007 נדבקו כ-2.7 מיליון בני אדם ומתו מהמחלה כ-2 מיליון

נעמה טלמור

לרגל יום האיידס העולמי המצוין היום (שלישי), מתפרסמים נתונים אודות נשאי נגיף ה-HIV בארץ ובעולם. על פי דו"ח ארגון UNAIDS וארגון הבריאות העולמי (אב"ע) לשנת 2008, ההערכה היא כי בעולם חיים כיום כ-33 מליון בני אדם הנושאים את הנגיף. בשנת 2007 נדבקו כ-2.7 מיליון בני אדם ומתו מהמחלה כ- 2 מיליון.

החל משנת 1981 ועד סוף שנת 2008 דווחו למשרד הבריאות בישראל 5,751 מקרים חדשים של נשאי נגיף ה- HIV וחולי איידס בישראל. במהלך תקופה זו נודע למשרד הבריאות ש- 1,226 מהם נפטרו או עזבו את הארץ.

עוד בוואלה! NEWS

"נמשיך בחודשים הקרובים ברוטינת הקורונה שפיתחנו. התנופה שלנו לא נעצרת"

לכתבה המלאה

ב-35% מהמקרים אבחון המחלה היה בשלב מאוחר מידי

נכון לסוף שנת 2008 רשומים בישראל 4,525 בני אדם החיים עם נגיף ה- HIV או שחולים במחלה. "לאחר ביצוע חישוב המשקלל את מגמות התחלואה בישראל, אנו מעריכים כי בארץ חיים כ- 6,374 בני-אדם עם הנגיף", אמרו במשרד הבריאות.

בין השנים 2004-2008 עמד הממוצע השנתי של מספר החולים או נושאי נגיף ה- HIV החדשים בישראל על 350 בני אדם, ובשנת 2008 דווח על 390 מקרים חדשים.

בישראל פועלים כיום שבעה מרכזים לאיבחון, ייעוץ וטיפול בנשאי HIV ובחולי איידס בבתי החולים המרכזיים. סל השירותים הרפואיים לנשאים ולחולים בארץ נחשב לבין המקיפים והמעודכנים ביותר בעולם המפותח, ובשנים האחרונות אף נוספו לו מספר תרופות וטכנולוגיות חדשות.

בתוך כך מגלה מחקר חדש שנערך במרכז הרפואי שיבא בתל השומר כי לגברים הטרוסקסואלים מעל גיל 48 יש סיכוי גבוה יותר לחלות באיידס ולא לדעת על כך.

המחקר שנערך על ידי ד"ר איציק לוי, מנהל המרפאה למחלות מין בבית החולים ובדק את כל המקרים של אבחון מחלת האיידס בין השנים 1988 ועד 2007, מצא כי ב-35% מהמקרים בהם אובחנה המחלה זה היה בשלב מאוחר מאוד כאשר המערכת החיסונית של החולה כבר הייתה פגועה ביותר וזאת מכיוון שלא נבדק קודם לכן ולא אותרה נשאותו.

"בשל היותה של מחלת האיידס ברת טיפול, אבחון מאוחר של חולים מונע מהם את האפשרות לקבל טיפול מוקדם אשר יכול להאריך את חייהם באופן משמעותי ביותר", הסביר ד"ר לוי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully