פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לדור: עו"ד יהודה וינשטיין - בחירה מצויינת

   פרקליט המדינה הביע תמיכה בהמלצתו של שר המשפטים נאמן על עו"ד יהודה וינשטיין לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. "עו"ד ויינשטיין יהיה יועץ שיהנה מהתפקיד - ואני אהנה ממנו"

   לדור: עו"ד יהודה וינשטיין - בחירה מצויינת

   (הערוץ הראשון)

   פרקליט המדינה משה לדור הביע תמיכה הבוקר (שישי) בבחירתו של עו"ד יהודה וינשטיין לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. לדור אמר כי "אם ויינשטיין יבחר, אז ממשלת ישראל בחרה עו"ד מצויין. עו"ד ויינשטיין יהיה יועץ שיהנה מהתפקיד - ואני אהנה ממנו".

   לדור נאם היום בכנס השנתי של העמותה למשפט ציבורי. לפני הנאום הוא נשאל על חוסר המומחיות של ויינשטיין בתחום המשפט הציבורי, ועל כך השיב כי "כל אדם מביא את עצמו עם יתרונות כאלה ואחרים". הוא הדגיש שאילוצי התפקיד יגרמו לו ליישר קו גם בתחומים שלא עסק בהם בעבר.

   שר המשפטים יעקב נאמן, הודיע אתמול לראש הממשלה בנימין נתניהו כי החליט להמליץ על עו"ד יהודה ויינשטיין לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. בהודעה שפרסמה לשכת שר המשפטים נמסר שהחלטתו של נאמן נעשתה לאחר עיון בחומרי ועדת האיתור ובחומרים נוספים שהועברו לו, וכן בעקבות שיחות עם הממליצים ופגישות עם המועמדים.

   עורך דין יהודה ויינשטיין (יח"צ)
   המועמד היחיד שהייתה לגביו הסכמה בוועדת האיתור. וינשטיין (יח"צ)

   "שר המשפטים רואה בכל המועמדים שהומלצו על ידי הוועדה הציבורית-מקצועית למינוי היועץ המשפטי לממשלה, ובכלל זאת הפרופ' ידידיה שטרן שהודיע על הסרת מועמדותו - מועמדים הראויים לכהן במשרה זו", נכתב בהודעה. "אולם, לאחר בחינה עמוקה של הנושא, השתכנע כי עו"ד יהודה ויינשטיין הוא המועמד המתאים ביותר לעת הזו, בה יש צורך ממשי לחזק את שלטון החוק ומערכת האכיפה ולהילחם בפשיעה. זאת בשל ניסיונו העשיר ביותר, הכולל עיסוק מעשי במגוון רחב של תחומי משפט - הן במסגרת המערכת הציבורית והן במסגרת פרקטיקה פרטית".

   עו"ד ויינשטיין היה המועמד היחיד שהייתה לגביו הסכמה בוועדת האיתור, אולם בשל ההתנהלות הפנימית של הוועדה הוא לא זכה לרוב הנדרש של ארבעה מחבריה. מינויו תלוי עדיין באישור הממשלה.

   וינשטיין, בן 65, נחשב למומחה בעבירות צווארון לבן. גם בשנת 2004 היה מועמד לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, אך אז, כידוע, נבחר מני מזוז. ב-2007 היה אחד המועמדים הסופיים לתפקיד פרקליט המדינה. ויינשטיין מייצג היום, בין השאר, את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, את השופט לשעבר דן כהן, ואת "רופא הסלבריטאים" ומנהל חדר המיון בבית החולים איכילוב לשעבר, ד"ר ג'קי סרוב, שהורשע בלקיחת שוחד מאסי אבוטבול.

   בעבר אף ייצג את ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת עמדי, את נשיא המדינה לשעבר עזר ויצמן בפרשת סרוסי ואת אריה דרעי בפרשת בר-און חברון. כמו כן הוא ייצג את מו"ל "מעריב", עופר נמרודי, בפרשת האזנות הסתר ואת השופטת דליה מארק-הורנצ'יק שנחשדה בהפרת אמונים.