ארה"ב: התמ"ג צמח ברבעון השלישי ב-2.8%

על אף השיפור בהשוואה לרבעון המקביל ב-2008, מדובר באחוז נמוך מהערכות האנליסטים, אשר העריכו כי הצמיחה עמדה על 3.5% ברבעון השלישי

  • כלכלת ארה"ב
  • תמ"ג
סוכנויות הידיעות

התמ"ג האמריקאי צמח בשיעור שנתי של 2.8% ברבעון השלישי של 2009, בהובלת הצריכה הפרטית בארה"ב, לפי נתונים מתוקנים שפרסם הממשל האמריקאי. לעומת הרבעון המקביל בשנת 2008, נסוג התמ"ג הריאלי ב-2.5%.

צמיחת התמ"ג האמריקאי היתה נמוכה מהערכות האנליסטים, אשר העריכו כי הצמיחה עמדה על 3.5% ברבעון השלישי. הורדת הערכות הצמיחה בשל תיקון כלפי מטה של הצריכה הפרטית בארה"ב, ההשקעות הממשלתיות והייבוא והייצוא.

הצריכה הפרטית בארה"ב, המהווה 70% מהתמ"ג במדינה, עלתה בשיעור שנתי של 2.9% ברבעון השלישי, לפי הנתונים המתוקנים. בין הגורמים שסייעו לצמיחה בצריכה הפרטית היתה תוכנית "מזומנים עבור גרוטאות" שעודדה את תושבי ארה"ב לרכוש מכוניות.

רווחי החברות ברבעון השלישי של 2009 עלו ב-11% - העלייה הגדולה מאז הרבעון השלישי של 2004. בחודש הבא יפורסמו הנתונים הסופיים הנוגעים לצמיחת התמ"ג האמריקאי ברבעון השלישי של 2009. כלכלת ארה"ב צפויה לצמוח בשיעור שנתי של 3% ברבעון הרביעי של 2009, כך העריכה בלומברג. בשנה הבאה צפויה הכלכלה הגדולה בעולם לרשום צמיחה של 2.6% וצמיחה של 3% בשנת 2011.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully