הישג ביניים: הוקפאה הבנייה בחוף פלמחים

בעקבות הדו"ח החריף שפרסם מבקר המדינה אודות התוכנית שיועדה לחוף, החליטה הוועדה המחוזית להקפיא את הבנייה באזור לבקשת השר להגנת הסביבה ארדן

אייל דץ
24/11/2009

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה - מרכז החליטה היום (שלישי) להקפיא את הליכי התכנון של תוכנית הבנייה בחוף פלמחים לבקשת השר להגנת הסביבה גלעד ארדן. זאת, עד להחלטה של היועץ המשפטי לממשלה בממצאי דו"ח הביקורת של מבקר המדינה בנושא. אתמול היתה אמורה הוועדה לדון בהסדרי החנייה בתוכנית. הדיון נקבע לפני כחודש וחצי אולם בעקבות דו"ח מבקר המדינה ופנייתו של השר להגנת הסביבה גלעד ארדן לוועדה, החליטו חבריה כי אין טעם לדון בתוכנית וכי הם מעבירים את הכדור ליועץ המשפטי לממשלה. הוועדה אמורה לקבל עדכון תוך תקופת זמן של עד שלושה חודשים בנוגע להחלטתו של היועץ המשפטי.

בתוך כך, פנתה אתמול החברה להגנת הטבע למוסדות התכנון הארציים, בבקשה לבחון מחדש את תוכניות הבנייה המתוכננות בחוף בצת בצפון. זאת בעקבות דו"ח מבקר המדינה בנושא תוכניות הבנייה המתוכננות בחוף פלמחים, והביקורת הקשה שהטיח המבקר בהליך קידום התוכנית. לטענת החברה להגנת הטבע, הביקורת בדו"ח מחייבת התייחסות שונה ומחודשת לתכניות ישנות, אשר ייעדו חופי ים לבנייה מסיבית. אחת מהתכניות יועדה לחוף בצת, ולכן החברה להגנת הטבע מבקשת כי התוכנית בבצת תיבחן מחדש.

בדו"ח של מבקר המדינה שפורסם בשבוע שעבר, קבע המבקר מיכה לינדנשטראוס כי "גילה ליקויים חמורים הן בפעילות של מינהל מקרקעי ישראל והן בהליכי התכנון שייעדו את הקרקע להקמת כפר נופש". המבקר קרא ליועץ המשפטי לממשלה לבטל את תוכנית הבנייה. לדבריו, על רשויות המדינה לבחון מחדש אם המשך ההתקשרות עם היזם משרת את האינטרס הציבורי של שמירת הסביבה החופית ונגישותה לציבור. בעקבות הדו"ח קרא השר ארדן לוועדה המחוזית לדון בביטול אישורי הבנייה וזאת לאור הפגמים שנתגלו. "זהו דו"ח חמור ביותר שמוכיח שהרשויות טרם הפנימו שחוף הים הוא משאב ציבורי ושחייבים לאפשר גישה פתוחה ושוויונית אליו לכל הציבור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully